Soyka & Cracow Singers

19:00

Kiedy

30.11 - 30.11.2016
godz.: 19:00

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Soyka & Cracow Singers. Shakespeare a cappella

W programie koncertu:

  • recital Stanisława Soyki
  • Sonety Williama Szekspira w wykonaniu Stanisława Soyki i zespołu Cracow Singers

Po 20 latach Stanisław Soyka zdecydował się na sentymentalny powrót do sonetów Szekspira… Autorskie kompozycje wybitnego artysty zainspirowały młody zespół z Krakowa…

Nowa interpretacja sonetów Szekspira łączy śpiew solowy – w charakterze jazzowej improwizacji w wykonaniu Stanisława Soyki, z klasyczną, wielogłosową sztuką wokalną prezentowaną przez zespół Cracow Singers. Zaskakujący i świeży efekt połączenia dwóch rodzajów muzyki dedykowany jest zróżnicowanej pokoleniowo publiczności – szczególnie w wieczór ‚andrzejkowy’.

W jubileuszowym roku Williama Szekspira projekt prezentowany jest w kraju i za granicą m.in. 5 Festiwal Czesława Miłosza w Krakowie, XX Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, XII Festiwal Szekspirowski w Erywaniu (Armenia).
Unikatowy zapis muzyki prezentowany jest na dwupłytowym albumie pn.Soyka & Cracow Singers. Shakespeare a cappella. Kompozycje zarejestrowane zostały w dwóch wersjach językowych: oryginalnej – wczesnej nowoangielskiej oraz polskiej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka i Macieja Słomczyńskiego.

Kup bilet