Sound of Israeli Jazz

20:00

Kiedy

21.03 - 21.03.2020
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 50 zł

Gdzie

Jazzment Klub
ul. Kurkowa 4/1
Szczecin

Kategorie


Sound of Israeli Jazz

W sobotę, 21 marca br., w Jazzment Klubie wystąpi saksofonista i kompozytor Amit Friedman. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Saksofonista i kompozytor Amit Friedman należy do czołówki izraelskiej sceny jazzowej. Freidman doskonale łączy klasyczny jazz z elementami muzyki światowej, a zwłaszcza muzyki Bliskiego Wschodu. Wyrafinowane kompozycje i niezwykła prostota przekazu trafia do szerokiego grona odbiorców. W 2012 roku Friedman wydał swój debiutancki album „Sunrise” w amerykańskiej wytwórni Origin. Album składa się w całości z oryginalnego materiału wykonanego przez jazzowy sekstet

z kwartetem smyczkowy. Album otrzymał wiele entuzjastycznych recenzji w Izraelu

i Stanach Zjednoczonych. W rankingu list albumów jazzowych w wiodących amerykańskich magazynach. „Sunrise” był najlepiej sprzedającym się jazzemalbum w 2012 roku w Izraelu, a jego tytułowy utwór wszedł na listę „najczęściej odtwarzanych piosenek” w popularnej stacji radiowej 88FM. W październiku 2016 roku Friedman wydał swój drugi album „Long Way To Go”. Nowy album kontynuowany jest w muzycznym stylu „Sunrise”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora