Skoczmyż do Betlejem

20:00

Kiedy

23.01 - 23.01.2020
godz.: 20:00

Gdzie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Rekreacyjna 1
Przecław

Skoczmyż do Betlejem

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, zaprasza na koncerty noworoczne „Skoczmyż do Betlejem” towarzyszące obchodom jubileuszu 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”

23 stycznia 2020, godz. 20:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
25 stycznia 2020, godz. 13:00, aula Pałacu Młodzieży w Szczecinie

Pastorałki, kolędy, kantyczki to najpopularniejszy repertuar okresu towarzyszącego świętom Bożego Narodzenia. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” kontynuując obchody złotego jubileuszu Zespołu zaprasza na koncerty noworoczne. Podczas tych niecodziennych spotkań Zespół zagra, zatańczy i zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na naszych Gości będą czekały płyty wydane z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu. Udział w koncertach jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem: bilety@krag.pl

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 r. 0d września 2019 r. działa w ramach Pracowni Tradycji Polskiej w Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie. „Krąg” tworzy grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, których łączy wspólna pasja – miłość do polskich pieśni i tańców. Przez ostatnie pół wieku „Krąg” odbył wiele międzynarodowych tournée i ma na koncie liczne krajowe i zagraniczne nagrody na wielu konkursach i festiwalach folklorystycznych. Ideą przewodnią programu artystycznego „Kręgu” jest przybliżenie odbiorcy elementów polskiego folkloru w formie zbliżonej do autentyku. Kroki taneczne, przyśpiewki, gwara, brzmienie kapeli i stroje są odtwarzane z możliwie największą starannością przy współpracy specjalistów z poszczególnych regionów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora