Siódme urodziny Muzeum Techniki i Komunikacji

12:00

Kiedy

28.10 - 28.10.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki
Niemierzyńska 18A
Szczecin

Z okazji 7 urodzin Muzeum Techniki i Komunikacji odbędzie się  spotkanie z Bronisławem Cieślakiem (porucznik Borewicz) i Piotrem K. Piotrowskim (autor książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”). Nie zabraknie motoryzacyjnego tortu i innych atrakcji. W tym dniu bilety (normalne, ulgowe, rodzinne i grupowe) są o połowę tańsze. Wstęp na interaktywną wystawę „Eureka ruchu” zgodnie z cennikiem.

Masz zabytkowy pojazd – Pochwal się nim!

Od godziny 12 zapraszamy na muzealny dziedziniec wszystkich kolekcjonerów, którzy chcieliby się pochwalić swoimi pojazdami. Nadchodzące urodziny są okazją do spotkania nie tylko z innymi kolekcjonerami, ale i pokazania swoich „motoryzacyjnych perełek” mieszkańcom miasta.

Turniej detektywistyczny

O godzinie 13 rozpocznie się turniej detektywistyczny, który  poprowadzi Dariusz Rekosz i Bronisław Cieślak. Uczestnicy wysłuchają raportu detektywa, wszystko co zanotują pomoże im rozwiązać kryminalną zagadkę. Zapisy osób, które chciałyby podjąć wyzwanie detektywistyczne prowadzi kasa muzealna – tel. 91 45 99 200.

Czego nie wiesz o serialu „07 zgłoś się”?

Porucznik Borewicz to niewątpliwie ikona polskiego serialu. Bronisław Cieślak w rozmowie z Dariuszem Rekoszem opowie o pracy na planie zdjęciowym. Piotr K. Piotrowski (autor książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”) ujawni kulisy powstania tej legendarnej produkcji. Na spotkanie zapraszamy o godz. 14.30.

Pojazdy rodem z serialu

Dzięki uprzejmości kolekcjonerów zwiedzający zobaczą jednodniową wystawę, która przypomni atmosferę serialu „07 zgłoś się”. 28 października w sali  znajdą się: POLONEZ 1500 „MILICJA” z 1987r. (Mikołaj Ostolski), POLSKI FIAT 125P z 1978r.  (Marcin Siergiej),  POLONEZ 1500  z 1981r. (Damian Tarnowski), POLSKI FIAT 125P „MILICJA” (Paweł Muszyński).

„Fotokomisariat” i motoryzacyjny tort

Zwiedzający będą mogli także zrobić sobie zdjęcie w komisariacie z lat 70. XX wieku. Nie zabraknie typowo urodzinowych akcentów, takich jak: tort, baloniki z polonezem i curkierki krówki z motoryzacyjnym akcentem.

Czar dzieciństwa PRL-u

Prelekcja o dzieciństwie w PRL-u będzie niczym podróż w czasie. Będzie: trochę strasznie, trochę nostalgicznie, trochę smutno, ale przede wszystkim ciekawie. Na zajęciach dowiemy się, czym bawiły się dzieci w PRL-u, jak spędzały czas wolny, jakie smakołyki królowały w jadłospisach najmłodszych. Na prelekcję zapraszamy dzieci z osobą dorosłą. Zajęcia w ramach biletu wstępu do muzeum. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w kasie muzealnej – tel. 91 45 99 200.

PROGRAM URODZIN

  • godz. 12. Czar dzieciństwa PRL-u – zajęcia dla dzieci od lat 8 -10 (liczba miejsc ograniczona) – prowadzenie Ida Lipecka. Zapisy w kasie muzealnej – tel. 91 45 99 200
  • od godz. 12.  Pokaz zabytkowych samochodów kolekcjonerów (dziedziniec)
  • godz. 13. Turniej detektywistyczny – Dariusz Rekosz i Bronisław Cieślak (liczba miejsc ograniczona). Zapisy w kasie muzealnej – tel. 91 45 99 200
  • godz. 14.30. spotkanie z Bronisławem Cieślakiem (odtwórca roli legendarnego porucznika Borewicza), Piotrem K. Piotrowskim (autorem książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”). Spotkanie prowadzi Dariusz Rekosz (pisarz)
  • godz. 15.30/16. Motoryzacyjny Tort Urodzinowy

Atrakcje stałe w godzinach otwarcia:

  • „Fotokomisariat” – zrób sobie zdjęcie w komisariacie z lat 70. XX wieku.
  • Baloniki i krówki dla dzieci

Źródło: Muzeum Techniki i Komunikacji. Zajezdnia Sztuki w Szczecinie