Singphony Opera Music Show

20:00

Kiedy

17.10 - 17.10.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 89-149 zł

Gdzie

Netto Arena
Szafera Wł. 3/5/7
Szczecin

Singphony Opera Music Show

Szczecińska orkiestra w prestiżowej trasie po Azji

Baltic Neopolis Orchestra 17 października zainauguruje trasę koncertową po Azji niezwykłym koncertem Singphony, który odbędzie się w Szczecinie w Azoty Arenie o godz. 20.00. BNO jest jedyną polską orkiestrą w historii zaproszoną w tak prestiżową trasę koncertową. Wraz z Orkiestrą wystąpią znakomici soliści: Pamela Tan Nicholson – fortepian, Vasko Vassilev – skrzypce, Covent Garden Soloists. 

Na scenie Azotów Areny 17 października o godz. 20 wystąpi łącznie ponad 70 artystów, gwiazdy estrady z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Hiszpanii, Singapuru, Portugalii i Polski. Gwiazdą specjalną koncertu będzie  Pamela Tan-Nicholson – mama Vanessy Mae – znakomita pianistka i producentka z Singapuru oraz  Vasko Vasillev, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie. Ponadto zobaczymy i usłyszymy Baltic Neopolis Orchestrę w symfonicznym składzie, gitarzystę flamenco –Tony’ego Cantero, Covent Garden Soloists oraz solistów Opery Narodowej w Sofii. Artyści zabiorą publiczność w niepowtarzalną podróż do świata opery, podczas której spotkamy bohaterów najpopularniejszych dzieł operowych. Carmen – hiszpańską cygankę, rozkochująca w sobie sierżanta Don Josego, japońską gejszę Madame Butterfly zauroczoną młodym oficerem marynarki oraz baśniowy świat starożytnych Chin z opery Turandot. W muzyce rozbrzmiewać będą hiszpańskie, włoskie oraz dalekowschodnie wątki w nowych, zaskakujących aranżacjach. Koncert został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka oraz Ambasady Wietnamu w Polsce.

Widowisko muzyczne, zaraz po premierze w Szczecinie, odwiedzi najbardziej prestiżowe sale koncertowe w takich krajach Azji, jak: Singapur, Brunea, Tajlandia, Filipiny, Indonezja, Laos, Malezja, Kambodża, Wietnam i Myanmar w ramach TOYOTA CLASSICS TOUR 2016. Jest to 27. odsłona tej prestiżowej trasy koncertowej promującej muzykę klasyczną w Azji, a Baltic Neopolis Orchestra jest pierwszym w historii polskim uczestnikiem zaproszonym do tego projektu. Koncerty trasy mają charakter charytatywny i gromadzą wielu wpływowych gości, przedstawicieli świata polityki, biznesu i kultury, ale także najwyższe władze m.in. członków rodzin królewskich w Kambodży, Tajlandii, Laosie czy Malezji.  

Singphony – Opera musical show

17.10 (poniedziałek), godz. 20:00, Azoty Arena, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin

Źródło: Organizator