Single po japońsku

18:00

Kiedy

05.12 - 05.12.2016
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: ,-zł
Kup bilet

Single po japońsku

Single po japońsku –  Witajcie w korporacji! Słowo ‚wolność’ wydaję się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, na sens i celowość działań, czy też na szczęście. Tak wygląda normalne korporacyjne życie – a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Magda (w tej roli Katarzyna Maciąg), Nirek (Lesław Żurek), Joanna (Anna Mucha) i Sebastian (Wojciech Medyński) – członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Gdy okazuję się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel – tym razem pochodzący z Japonii – a obowiązującym strojem staję się… kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia – i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu.

Po ciepłym przyjęciu wcześniejszego przedstawienia ‚Single i remiksy’, spod pióra Marcina Szczygielskiego wyszła kontynuacja tej współczesnej komedii pomyłek – ‚Single po japońsku’. Jest to farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. A wszystko to w dekoracjach i kostiumach, których autorem jest Tomasz Jacyków, rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Scenariusz napisał Marcin Szczygielski, dziennikarz i grafik, autor sztuk teatralnych (‚Berek, czyli upiór w moherze’, ‚Wydmuszka’, ‚Furie’, ‚KalLas’, ‚Kochanie na kredyt’) i powieści zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.

Reżyseruje Olaf Lubaszenko, znany przede wszystkim jako ‚mocna postać’ kina (aktor, reżyser, producent filmowy), który ma na swoim koncie także reżyserię (np. ‚Kochanie na kredyt’ Marcina Szczygielskiego) w teatrach: warszawskich (Muzycznym ‚Roma’, Na Woli i Capitol) oraz w Poznaniu (Nowym) oraz Gdyni (Muzycznym im. Danuty Baduszkowej).

Kup bilet