Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

19:00

Kiedy

25.11 - 25.11.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 30 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce.

W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Siergiej Wowkotrub współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra”, „Hot D’Jazz Trio”, „Five O’Clock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche – Joscho Stephanem.

Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas). Wszyscy muzycy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i oprócz gry w Gypsy Swing Quartet na co dzień współpracują z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.

Na obszerny repertuar Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „Złota Tarka”(Iława).

Siergiej Wowkotrub – skrzypce
Sebastian Ruciński – gitara
Tomasz Wójcik – gitara
Piotr Górka – kontrabas

Źródło: Organizator

Kup bilet