Sienkiewicz Superstar

18:30

Kiedy

27.05 - 27.05.2018
godz.: 18:30

Bilety

Bilet: 45 zł

Gdzie

Teatr Współczesny w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 3
Szczecin

Kategorie


Sienkiewicz Superstar

Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości) „Sienkiewicz Superstar” będzie wglądem w biografię najsłynniejszego i zdecydowanie najbardziej popularnego polskiego pisarza. To wycieczka na przełom XIX i XX wieku, której zadaniem jest przyjrzenie się źródłom naszej dzisiejszej sytuacji.

To zarazem wycieczka w Polskę AD 2018, świętującą właśnie stulecie niepodległości. W jakiej formie będziemy obchodzić to święto? W jakim rytmie machać flagą? Jakie historie opowiemy sobie przy tej okazji? I czy Sienkiewicz ma z tym ciągle coś wspólnego?

Po pomniku dla Zapolskiej, lustracja Sienkiewicza i jego mitologii, ideologii i fatalnego wpływu na XXI-wieczne umysły. Dlaczego Sienkiewicza nienawidziła większość kolegów pisarzy? Za co wielbią go tłumy? I – czy rzeczywiście tłumy go czytają… Zespół nagradzanej Zapolskiej wraca do „Szaniawskiego”, by kontynuować swoje wnikliwe i przewrotne badania nad białymi plamami polskiej kultury.

Gatunek:  dramat
Autor:  Jan Czapliński
Reżyseria:  Aneta Groszyńska
Scenografia:  Tomasz Walesiak
Opracowanie muzyczne:  erzy Rogiewicz
Swiatła:  Tomasz Walesiak
Kostiumy:  Tomasz Walesiak
Data premiery:  2018-02-23
Obsada:
Sara Celler-Jezierska
Irena Sierakowska

 
Źródło: Organizator