Shanna Waterstown

21:00

Kiedy

24.01 - 24.01.2020
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: Przedsprzedaż 50 zł, W dniu koncertu 60 zł, Studenci i uczniowie 20 zł

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Shanna Waterstown

Shanna Waterstown, prawdziwa “Blues Woman” o sensualnym głosie wystąpi we Free Blues Clubie prezentując muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie!

Shanna Waterstown urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel w czasach gdy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. To właśnie tymi gatunkami muzycznymi inspirowała się 12 letnia Shanna tworząc w tak młodym wieku swoje pierwsze kompozycje.

Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Miała zaszczyt wystąpić w słynnym teatrze Apollo jako finalistka konkursu muzycznych talentów. Kolejnym etapem kariery Shanny była przeprowadzka do Paryża gdzie przez wiele lat występowała w kabarecie oraz grywała we wszystkich znanych klubach jazzowych.

W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w ilości 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz po wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red – wymieniając kilku. Po latach koncertowania i zbierania doświadczenia jako profesjonalny muzyk, Shanna Waterstown nagrała w 2008 r. w pełni bluesowy album “Inside my Blues” na którym zaśpiewała własne kompozycje. Nagrała go z pomocą młodszej siostry i znakomitych muzyków.

Po udanym tournee z jej pierwszym albumem napisała i skomponowała swój drugi album, w którym po raz kolejny możemy znaleźć jej szczególny styl tworzenia we wszystkich oryginalnych utworach. Jej druga płyta będzie dostępna już wkrótce!

Shanna zyskała miano prawdziwej “Blues Woman” w świadomości fanów z Europy i USA. Jest jedną z najciekawszych i najmłodszych artystek bluesowych dekady. Daj się porwać ciepłemu, zmysłowemu, mocnemu i autentycznemu głosowi Shanny!

Skład:
Shanna Waterstown – wokal
Jay Gogan – gitara
Jal Hohy- bas
Gianpaolo Feola – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora