Seth Walker

21:00

Kiedy

24.02 - 24.02.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 30 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Seth Walker

Przez ostatnie 10 lat Seth Walker uznawany był za jednego z najbardziej szanowanych twórców w Stanach Zjednoczonych. Wielowymiarowy talent, posiadający zdolność łączenia melodii i słów z bogatym i nietuzinkowym, południowym głosem. Jego ostatni album „Gotta Get Back”, wyprodukowany przez Jano Rix’a z The Wood Brothers, jest kolejnym dziełem szerzącym jego dobrą markę.

Seth Walker dorastał w wiejskiej społeczności w Północnej Karolinie. Jako syn nauczycieli muzyki, Seth grał na wiolonczeli jeszcze długo przed odkryciem sześciu strun w jego dwudzieste urodziny. Przygodę z bluesem rozpoczął dzięki swemu wujowi, który także był muzykiem.

Jego niekończącym się źródłem inspiracji są T-Bone Walker, Snooks Eaglin i B.B. King. W latach 1997-2015 wydał aż siedem albumów, wkracząjąc do TOP 20 przebojów Americana i otrzymując świetne recenzje od m.in. National Public Radio, American Songwriter, No Depression i Blues Revue.

Oprócz szeroko pojętych działań związanych z nagrywaniem i pisaniem piosenek, Seth intensywnie koncertuje na całym świecie. Otwierał występy takich artystów jak The Mavericks, The Wood Brothers, Raul Malo, Paul Thorn i Ruthie Foster.

Aktualnie dzieli swój czas między Nowym Orleanem i Nowym Jorkiem, wcześniej mieszkając w Austin i Nashville. Wykorzystał to doświadczenie mądrze, wsłuchując się w dźwięki i chłonąc różnorodność tych miejsc. Z szacunkiem do korzeni i tradycji, a także z uznaniem dla muzyki współczesnej, Seth w wysublimowany i przyjemny sposób łączy różne style: blues, gospel, pop, r&b, rock i country.

Skład zespołu:

Seth Walker – wokal, gitara

Miles Weeks – bas

Benjamin Teters – perkusja

Źródło: Organizator

Kup bilet