„Ścieżki na śniegu. Poetyckie przypadki migracji”

19:00

Kiedy

24.03 - 24.03.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 20 zł / 25 zł

Gdzie

Ośrodek Teatralny Kana
Pl. św. Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

Kategorie


„Ścieżki na śniegu. Poetyckie przypadki migracji”, spektakl Teatru TOPOS ALLOU (grany w języku oryginalnym z polskimi napisami)

Ludzie zawsze chcieli widzieć słońce. Przede wszystkim zaś chcieli, aby słońce też ich widziało. A słońce zawsze oznaczało życie, tworzenie, radość i przyszłość pełną marzeń i nadziei. W imię tej przyszłości ryzykują własnym życiem. Są wykorzenieni ze swych miejsc i pokonują ogromne odległości drogami, które są potajemne, nielegalne i straszne.

Europa zawsze wiedziała, czym są migracje. Ten spektakl jest wynikiem trzyletnich badań i współpracy trzech europejskich instytucji teatralnych. Teatr TOPOS ALLOU, bazujący na badaniach Studiów Teatralnych Centrum Szkolnictwa Wyższego, podjął współpracę z AIDA FONDAZIONE z Włoch i Teatrem KRZYK z Polski

Spektakl ukazuje w formie fresku zjawisko imigracji oraz ludzkiej tęsknoty za lepszymi warunkami, pozwalającymi żyć i tworzyć. Powstał w oparciu o spotkania i wywiady z prawdziwymi imigrantami, bohaterami „migracyjnych przypadków”. Podczas spektaklu oglądamy prawdziwe historie imigrantów: Bułgarów, poszukujących lepszej przyszłości w Grecji, Polaków, którzy przeprowadzili się na południe Europy oraz opowieści z Lampedusy.

Wszystko to oglądamy oczami dziewczyny, która nielegalnie dostaje się do obcego kraju. Poprzez prześladowania, jakich doświadcza, ukazane zostaje życie pełne wrażliwości i romantyzmu. Jednocześnie poznajemy całą tragedię konfliktu kultur ludzkich. Przekonania i filozofie, marzenia i oczekiwania imigrantów zostają wykorzenione z własnej ziemi i brutalnie przeniesione na inną ziemię, która w większości przypadków jest wroga i niegościnna.

tekst / scenografia / oświetlenie: Nikos Kamtsis
scenografia: Nikos Kamtsis, Mika Panagou
kostiumy: Mika Panagou
muzyka: Christos Xenakis
ruch sceniczny: Marek Kościółek
choreografia: Magda Gerosideri
teksty pieśni: Nikos Kamtsis
wideo: George Alexiou
PR: Canard qui parle
obsada: Lambrini Thanou, Nikos Karastergios, Anta Kougia, Andria Rapti, Sakis Tsiniaros, Anna Giniewska, Marek Kościółek, Gammal Abdel-Fattah

Źródło: Organizator