Sail Świnoujście

12:00

Kiedy

16.08 - 18.08.2019
godz.: 12:00

Sail Świnoujście

To już 11 edycja Sail Świnoujście! W czasie wydarzenia miasto staje się prawdziwą stolicą polskiej żeglugi i zapewnia moc niezapomnianych wrażeń turystom i mieszkańcom.
Sail Świnoujście to wydarzenie, które pozwala nie tylko poczuć wyjątkowy żeglarski klimat, dzięki obecności zagranicznych żaglowców i rozbrzmiewającym dookoła szantom, ale także gwarantuje świetną zabawę i wiele zaskakujących niespodzianek.

Na Wybrzeżu Władysława IV w dniach 16-18 sierpnia – mnóstwo atrakcji, zarówno tych dla najmłodszych, jak i starszych fanów żeglarstwa. Oczywiście, kluczową rolę podczas całej imprezy, odegrają zagraniczne żaglowce, które będzie można podziwiać przez całe trzy dni trwania Sail Świnoujście, na Wybrzeżu Władysława IV!

Dodatkowo każdy, kto tylko będzie miał ochotę poczuć się jak prawdziwy żeglarz i wilk morski, ma możliwość odbycia wyjątkowego rejsu po morzu, a także dokładnego zwiedzenia pokładów tych imponujących żaglowców.

Sail Świnoujście rozpocznie miejska parada, którą poprowadzi zespół dudziarzy „Częstochowa Pipes&Drums”. Entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję uczestniczyć w Biegu Pirata lub w Morskim Turnieju Nordic Walking. Fani pieśni i szant mogą udać się na Festiwal Piosenki Morskiej Wiatrak i wysłuchać zarówno uczestników konkursu, jak i znanych artystów. Na najmłodszych będzie czekała strefa animacji w ramach którego pojawi się m.in. Morskie Centrum Nauki im prof. Jerzego Stelmacha.

Całemu wydarzeniu będzie  towarzyszył Jarmark Morski, na którym znajdą się m.in. regionalne przysmaki, dzieła rzemiosła artystycznego. Dodatkowe atrakcje to  pokaz sztucznych ogni, strefa Wesołego Miasteczka oraz strefa Gastronomiczna z food truckami.

Źródło: Urząd Miasta Świnoujście