RSC + Walfad

21:00

Kiedy

02.12 - 02.12.2016
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 25 zł w przedsprzedaży / 35 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

RSC + Walfad

Zjednoczone Siły Natury to spotkanie dwóch bardzo różnych zespołów rockowych!

Zespół RSC od lutego tego roku intensywnie koncertuje. Zespół zaprezentuje oprócz swoich wielkich przebojów takich jak „Kradniesz mi Moją Duszę” i „Życie to Teatr” utwory, przedpremierowe a także utwory zarejestrowane w latach 80-tych ale nigdy nie prezentowane na żywo.

Historia RSC

Początki grupy RSC to spotkanie trzech muzyków rzeszowskich, uczniów szkół muzycznych, gitarzysty Andrzeja Wiśniowskiego, klawiszowca Piotra Spychalskiego i basisty Andrzeja Szczypka z wokalistą i gitarzystą Zbigniew Działą , który przyjechał na studia z Jarosławia. Na ulicy Zygmuntowskiej, w mieszkaniu Piotra, przy pianinie, doszło do formalnego powołania zespołu. Pierwszym perkusistą został Jacek „Jackson” Rajchel. Tych pięciu muzyków rozpoczęło próby w MOK na Kochanowskiego w Rzeszowie. Skład grupy ostatecznie krystalizuje się w 1981 roku, gdy dołączają do niej perkusista Michał Kochmański w miejsce „Jacksona” i Wiktor Kucaj jako drugi klawiszowiec. Także w tym roku zostaje dokoptowany skrzypek Wiesław Bawor. Muzycy wybierają w głosowaniu między sobą nazwę RSC.

Obecny skład zespołu:
Zbigniew Działa – wokal
Andrzej Wiśniowski – gitara
Wiesław Bawor – skrzypce
Piotr Spychalski – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Dziuba – gitara basowa
Michał Kochmański – perkusja

Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Pierwszy skład stanowili uczniowie 1LO w Wodzisławiu Śląskim. Walfad powstał z marzeń o graniu muzyki ambitnej i bezkompromisowej. Gra muzykę z pogranicza rocka i rocka progresywnego. Charakterystyczne dla zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty. Wśród natłoku grup nie przywiązujących wagi do słowa w muzyce rockowej, Walfad jest wyjątkowym projektem. Grupa nawiązuje do tradycji polskiej piosenki tworząc w ojczystym języku jednocześnie nie zamykając się na rynki zagraniczne („An Unsung Hero, Salty rains&Him” powstał w dwóch wersjach językowych). Autorem tekstów i większości muzyki jest Wojciech Ciuraj.

Zespół Walfad zagra materiał premierowy z wydanego jesienią trzeciego albumu, a także odmienioną wersję suity Liście, tak entuzjastycznie przyjętą przez publiczność na koncertach w klubie Andaluzja, NCPP czy w klubie Bogart.

Skład zespołu:
Wojciech Ciuraj – wokal, gitara
Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe
Piotr Rachwał – skrzypce
Radosław Żelazny – gitara basowa
Kacper Kucharski – perkusja

Nadchodząca trasa koncertowa z legendą RSC to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na scenie nowy skład, a także usłyszeć nowe dźwięki!

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator