Różany Ogród Sztuki

12:00

Kiedy

26.08 - 27.08.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Ogród Różany
Pawła Jasienicy 8
Szczecin

W sierpniu na scenie wystąpią artyści szczecińskiej i polskiej sceny muzycznej. Przed nami między innymi koncerty Free Blues Band, Blue Bossa, Orkiestry Wojskowej w Szczecinie oraz Ryszarda Poznakowskiego wraz z zespołem.

Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe. W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Herby Szczecina”. Wystawa stanowi wybór różnych wizerunków gryfa obecnych w Szczecinie. Na tablicach pokazane są zdjęcia, adresy i informacje GPS kilkudziesięciu wizerunków gryfa, a ekspozycja jest zaproszeniem do samodzielnego poszukiwania gryfów w Szczecinie.

Różankowe potańcówki

W sierpniu będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Czerwonych Gitar, uwielbianych przez szczecinian Filipinek, jak również nowszych światowych hitów. W sierpniu zapraszamy na potańcówki w sobotę 12 i 26 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

26 sierpnia godz. 12.00

Koncert pt. „Od Sorrento słońce płynie”, na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy. Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc – wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja) z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszka Włodarczyka, Andrzeja Szpaka.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka z zespołem „Poznakowski Band”. Największe przeboje Ryszarda Poznakowskiego „Trzynastego”, „Mały Książe”, „Zabawa w Stylu Folk”, „Gdzie się podziały tamte prywatki” i wiele innych.

Kolejna potańcówka to również koncert życzeń! Specjalnie dla Państwa przygotujemy stanowisko, gdzie będzie można wypisać na kartce dedykacje dla przyjaciela lub ukochanej osoby. To doskonała okazja, aby powiedzieć bliskiej osobie coś miłego i sprawić niespodziankę. Do tańca grać będą DJ Tomek oraz DJ Kasia, którzy przygotują rytmiczną mieszankę przebojów zarówno z dawnych jak i nowszych list przebojów.

27 sierpnia godz. 12.00

Koncert polskich przebojów w wykonaniu Trio, Aleksandra Szachniuk – śpiew, Krzysztof Sosonowski – śpiew i gitara, Waldemar Zieliński – gitara. W programie utwory z repertuaru legend polskiej muzyki m.in. Maryli Rodowicz, Sławy Przybylskiej, Edyty Barosiewicz, Varius Manx, Lady Pank i wiele, wiele innych.

Źródło: Organizator