Różanka Dzieciom

11:00

Kiedy

26.08 - 26.08.2017
godz.: 11:00

Gdzie

Ogród Różany
Pawła Jasienicy 8
Szczecin

Różanka Dzieciom

Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenie realizowane jest przez całe lato, w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego. W ramach projektu odbywają się także interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w Ogrodzie Różanym można skorzystać ze zbiorów książkowych różanej czytelni, czyli plenerowej biblioteki.

PROGRAM 

26 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00-14.00

„Muzyczne podróże Guliwera” to koncert-spektakl na motywach powieści J. Swifta z wykorzystaniem wykonywanej na żywo muzyki G. Ph. Telemanna. Głównym bohaterem jest chłopiec, który przeżywa katastrofę statku i dociera w nieznane zakątki ziemi. Kolejne części opowiadać będą o niezwykłych przygodach i podróżach, bogato ilustrowanych muzyką. Dzięki poznaniu losów chłopca młodzi widzowie nauczą się akceptacji różnorodności, tolerancji czy wrażliwości na dźwięki. Warstwa muzyczna projektu opiera się na ilustracyjnych utworach kameralnych

Warsztaty design „Projektujemy zabawkę przytulankę”. Warsztaty z szycia i zdobienia autorskich przytulanek. Podczas zajęć każdy uczestnik zapozna się z różnorodnymi ściegami szycia, tajnikami łączenia materiałów i tworzenia autorskich projektów maskotek.

Warsztaty origami – podczas zajęć zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby, dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.

Warsztaty muzyczne pn. „Muzyczny wehikuł czasu, czyli rzecz o muzyce dawnej” w programie prezentacje dawnych instrumentów, zapoznanie uczestników z historią najwybitniejszych kompozytorów i dzieł muzyki dawnej.