Różanka Dzieciom 2020

13:00

Kiedy

19.07 - 19.07.2020
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Wyspa Grodzka
Wyspa Grodzka
Szczecin

Kategorie


Różanka Dzieciom 2020

„Różanka Dzieciom 2020″ to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, wykłady i prezentacje twórcze.  „Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział.

Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą niedzielę wakacji na Wyspie Grodzkiej na
Łasztowni.

Dla każdego z uczestników zostanie przygotowany jest pakiet z art. plastycznymi  do wykonania warsztatu.

Szczegółowy program:

Warsztat 1: 13.00- 13.30

Ceramika z dźwiękiem, czyli ptasie gwizdki! – warsztaty mające podłoże w sztuce i kulturze ludowej. Dzieci Tworzą ptasie gwizdki. Forma będzie zbliżona do jednego ptaka wskazanego przez prowadzącego a występującego na naszych terenach.

Szczecińskie rzeki – poznajmy ich mieszkańców – dzieci tworzą podwodną krainę z materiałów papierniczych i artystycznych, zdobniczych.

Warsztat 2: 13.40-14.10

„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…” (Joanna Kulmowa „Po co jest teatr”) Jeżeli lubisz bawić się w teatr, koniecznie przyjdź na warsztaty teatralno-plastyczne. Zainspirowani twórczością Joanny Kulmowej wspólnie poszukacie zieleni w mieście i przygotujecie mini inscenizację teatralną z wykonanymi wcześniej elementami scenografii.

g.14.20-15.00: Interaktywna czytanka/ spektakl

„Kołysanki Północy” wybierzecie się w muzyczną podróż do dalekich krajów Północy i posłuchacie tradycyjnych kołysanek nordyckich i polskich. Kołysanki Północy to zaproszenie do wspólnego śpiewania i zabawy

Źródło: Organizator