Różanka Dzieciom 2020

13:00

Kiedy

16.08 - 16.08.2020
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Wyspa Grodzka
Wyspa Grodzka
Szczecin

Kategorie


Różanka Dzieciom 2020

„Różanka Dzieciom 2020″ to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, wykłady i prezentacje twórcze.  „Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział.

Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą niedzielę wakacji na Wyspie Grodzkiej na
Łasztowni.

Dla każdego z uczestników zostanie przygotowany jest pakiet z art. plastycznymi  do wykonania warsztatu.

Szczegółowy program:

13.00- 13.30 Warsztat 1
Puszczyk i uszatka. Tajemnicze piękności miasta – warsztaty będą powiązane z tworzeniem bransoletek z sowami. Narracją będę opowieści, informacje o sowach umieszczonych na elewacjach kamienic szczecińskich.

13.40-14.10 Warsztat 2
Teatr lalek- samodzielne stworzenie postaci do wybranych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz przygotowanie scenografii i zainscenizowanie teatralnych scenek. (drewniane łyżki, kolorowy filc, włóczki, gotowe elementy zdobnicze, kartony, farby, pisaki, klej)

14.20-15.00 Interaktywna czytanka/ spektakl
Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze polskie baśnie. Dzieci wraz z opiekunami zanim wspólnie odegrają role w interaktywnym spektaklu i przygotują scenografię Odbiorcy zajęć dowiedzą się również, jak wygląda teatr od kuchni i będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać o teatrze z profesjonalnym aktorem.

Źródło: Organizator