Różanka Dzieciom 2020

13:00

Kiedy

23.08 - 23.08.2020
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Wyspa Grodzka
Wyspa Grodzka
Szczecin

Różanka Dzieciom 2020

„Różanka Dzieciom 2020″ to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, wykłady i prezentacje twórcze.  „Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział.

Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą niedzielę wakacji na Wyspie Grodzkiej na
Łasztowni.

Dla każdego z uczestników zostanie przygotowany jest pakiet z art. plastycznymi  do wykonania warsztatu.

Szczegółowy program:

13.00- 13.30 Warsztat 1
Sekretne życie ognistych ptaków – warsztaty plastyczne na podstawie rzeźby Władysława Hasiora umiejscowionej w Parku Kasprowicza w Szczecinie.

13.40-14.10 Warsztat 2
Szczecińskie gryfy – przybliżenie symboliki herbu Szczecina – wykonanie Gryfa w rzeźbie z wykorzystaniem gliny lub szarego mydła.

14.20-15.00 Interaktywna czytanka/ spektakl
„Mały atlas ptaków” Ewy i Pawła Pawlaków jest książką idealną na początek ornitologicznej przygody. Państwo Pawlakowie zebrali w nim prywatne wspomnienia i anegdoty, okrasili je ornitologicznymi ciekawostkami, zdjęciami, piórami i jedynymi w swoim rodzaju ilustracjami.
„Mały atlas motyli” Ewy i Pawła Pawlaków, czyli ogrodowy pamiętnik, w którym odnajdziemy przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak.
„Mały atlas zwierząt” Ewy i Pawła Pawlaków. W przyjaznej atmosferze i wyjątkowej scenerii przybliżone zostaną informacje i ciekawostki na temat najczęściej spotykanych na wsi (w lasach, przydomowych ogrodach, łąkach) zwierząt. Dzieci dowiedzą się m.in. tego gdzie mieszkają bobry, jak „widzą” nietoperze oraz poznają zwyczaje kun domowych.

Źródło: Organizator