Różanka Dzieciom 2020

12:00

Kiedy

09.08 - 09.08.2020
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Wyspa Grodzka
Wyspa Grodzka
Szczecin

Różanka Dzieciom 2020

„Różanka Dzieciom 2020″ to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, wykłady i prezentacje twórcze.  „Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział.

Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą niedzielę wakacji na Wyspie Grodzkiej na
Łasztowni.

Dla każdego z uczestników zostanie przygotowany jest pakiet z art. plastycznymi  do wykonania warsztatu.

Szczegółowy program:

12.00- 14.00 Punkt Edukacyjno-Informacyjny KMP w Szczecinie
• Bezpiecznie w kontakcie z nieznanym i niebezpiecznym psem ( pogadanka oraz nauka przyjmowania bezpiecznych pozycji).
• „Czworonożny przyjaciel i obrońca”- czyli jak wygląda praca przewodnika z psem służbowym.

13.00- 13.30 Warsztat 1

AKUKU! Ukryci wśród ptaków – warsztaty na podstawienia ciekawych informacji dot. znanego światowej sławy szczecińskiego ornitologa Paul Robiena, zwanym także „apostołem przyrody”. Tworzenie wielobarwnych i zaskakujących masek ptasich do obserwacji przyrody.

13.40-14.10 Warsztat 2 i 3

Włóczkowe cudaczki (na podstawie opowiadania Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek”) – wspólne wykonanie włóczkowych i skarpetkowych postaci oraz zainscenizowanie scenek według scenariusza stworzonego przez uczestników spotkania (kolorowe włóczki, skarpetki, gotowe elementy zdobnicze, nożyczki, klej, wstążki, sznurki, guziki, igła, kolorowe nici, drewniane łyżki.
Origami – warsztat samodzielnego tworzenia miniaturowych dzieł sztuki – rośliny, zwierzątka i ozdoby z papieru. Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy własnoręcznie złożą modele, które wywołają uśmiech na twarzy, rozwiną swoją logikę i koncentrację.

14.20-15.00 Interaktywna czytanka/ spektakl

„Drzewo życzeń” Katherine Applegate. Drzewa potrafią mówić. Zwierzęta też potrafią mówić. Jest jeden problem – zwyczajnie w świecie wolą milczeć i przyglądać się nam
z odległości. Gdyby jednak spróbowały się odezwać, to zadziwiłyby nas swoją inteligencją i wszystkimi historiami, których były świadkami. Drzewo życzeń idealnie to obrazuje.

Źródło: Organizator