Robert Janowski z zespołem – ODWOŁANY

21:00

Kiedy

01.07 - 01.07.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 50-60zł
Kup bilet

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Robert Janowski z zespołem - ODWOŁANY

Robert Janowski przypomni największe przeboje lat 80-tych, m.in.: „Kryzysowa narzeczona’, „Ale wkoło jest wesoło’, „Jolka Jolka pamiętasz’… Piosenki te wykonane z towarzyszeniem znakomitego zespołu muzycznego oraz sekcji dętej wprowadzą w niesamowity klimat lat osiemdziesiątych.
Po bestselerowej płycie song.pl, Robert Janowski powrócił z kolejnym zbiorem brawurowo zaśpiewanych i stylowo zaaranżowanych polskich piosenek. ‚osiemdziesiate.pl’, to wyjątkowy wybór nagrań z tego jakże bogatego artystycznie okresu w rodzimej muzyce popularnej. Zawsze fascynowały go lata 80-te w polskiej muzyce.
Wtedy w cudowny zupełnie sposób pojawiło się mnóstwo świetnych zespołów… Chodziło się na setki niepowtarzalnych koncertów i kupowało świetne płyty. Powstało wiele ważnych utworów: ‚Chcemy być sobą’ , ‚Runął już ostatni mur’, ‚Pamiętaj o Polsce’, ‚Przeżyj to sam’, ‚Autobiografia’…
…’W ważnych i ciekawych czasach przyszło mi dojrzewać i znajdować swoją muzyczną drogę. Od dawna chciałem utwory z 80’s zapisać w wersji symfonicznej’ – opowiada o projekcie artysta. Płyta ‚osiemdziesiąte.pl’ to spełnienie wielu moich marzeń. Na albumie znajdziemy m.in. piosenki Kultu, De Mono, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego i Maanam. Wszystkie w interesujących, często nastrojowych, orkiestrowych wersjach’
Wszystko zaczęło się od „Kompotu’ … pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni Robert Janowski skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera – Love. Równolegle Janowski zaprezentował się jako lider zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze Janowskiego była główna rola w kultowym dziś musicalu „Metro’, z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. „Metro’ zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo.
Musicale stały się domeną Janowskiego. Zagrał m.in. W „Sztukmistrzu z Lublina’, „West Side Story’, „Cyrano’. Ma na swoim koncie także wiele ról dramatycznych np. Rosenkranca W „Hamlecie’ wystawianym w Teatrze Dramatycznym, czy Lucyfera w reżyserowanych przez Michaela Hacketta „Upadłych Aniołach’.
Janowskim zainteresowali się także reżyserzy filmowi. Szeroka publiczność miała okazję zobaczyć go w „Porze na czarownice’ i „Białym i czarnym’ Piotra Łazarkiewicza, „Nocnym Graffitti’ Macieja Dutkiewicza. Można go było oglądać w „Na Dobre i na Złe’ przez 3 sezony, czy w kolejnym serialu telewizyjnym „Na Wspólnej’.
Przez 17 lat Robert Janowski prowadził teleturniej muzyczny ‚Jaka To Melodia?’, który bił rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.
Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki. W 1994 r. triumfował na liście plebiscytu Muzycznej Jedynki, gdzie jego piosenka „Mury Jerycha’ utrzymywała się na 1 miejscu przez 8 miesięcy. W roku następnym kolejny sukces piosenki „W Nas i Wokół Nas’, która przez 9 miesięcy wygrywała w tymże plebiscycie. Ukoronowaniem sukcesów tych piosenek stał się pierwsza solowa płyta „Co mogę dać’, oraz zajęcie 1 miejsca w plebiscycie pism muzycznych jako wokalista roku. W 1996 r. Robert Janowski nagrał drugą solową płytę pt.: „Powietrze’ w nagraniu płyty wzięli udział znani i cenieni polscy muzycy (Michał Urbaniak, bracia Pospieszalscy). Kolejna płyta „Nieważkość’, „krążek przeznaczony dla ludzi noszących głowę w chmurach’ (ONET.PL). wydana została w 2001 r. W 2004 r. artysta rozpoczął stałą współpracę z młodymi muzykami, tworząc zespół JANOWSKI PROJEKT. W 2008 roku ukazał się dwupłytowy album pt. „Skrzydła’, zawierający także unikalne nagrania artysty pochodzące ze ścieżek filmowych, spektakli teatralnych, a w lutym 2009 wreszcie wydano długo oczekiwany krążek: „SONG.PL’, z największymi przebojami lat 20 i 30-tych minionego stulecia. Płyta nagrana z rozmachem, z udziałem orkiestry symfonicznej i najlepszymi polskimi muzykami. Po bestselerowej płycie ‚SONG.PL’, przyszła pora na wydanie kolejnej, tym razem z piosenkami, które były hitami lat osiemdziesiątych. Album ‚OSIEMDZIESIĄTE.PL’ ukazał się w marcu 2012 roku, zawierając 12 ówczesnych szlagierów wykonanych w wersji symfonicznej. Robert Janowski jest rownież autorem 5 tomików poezji: „Lustra’ wyd.I – 1993r, wydanie II – 2002r. „GŁOSY’ – wyd.I 1999, wydanie II – 2002r. „NOCE’ – wyd.I – 2001r, „PRAGNIENIA’ – wyd.I – 2004r, ‚ANIOŁY’ – wyd I – 2011r.

Kup bilet