Richard Bona with Afredo Rodriguez & Pedrito Martinez

20:00
źródło: szczecinmusicfest

Kiedy

16.11 - 16.11.2020
godz.: 20:00

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Richard Bona with Afredo Rodriguez & Pedrito Martinez

Richard Bona – kameruński multiinstrumentalista, wokalista, twórca piosenek, basista, kompozytor, reżyser dźwięku i producent. Za tą listą kryje się życie, na podstawie którego można by napisać niejedną książkę.  Jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swoim zespole.
Eklektyczny styl Bony wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków. „Każdy basista, który mnie ogląda, myśli, że gram coś innego niż jest w rzeczywistości. Technika, którą stosuję, pozwala na łączenie wszystkiego z wszystkim, balafonu, gitary i wokalu. Wygląda to dziwnie. To, jak się ruszam, nie jest typowe dla basisty. Czy to źle? Nie wiem”.

Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez, który w ciągu ostatniej dekady wyrósł z młodego kubańskiego muzuka na artystę uznanego na całym świecie co potwierdza nominacja do nagrody GRAMMY. .

Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami tej miary, tak różnorodnymi i odważnym, jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.

Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez: przed nami premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie muzyki afrokubańskiej.

Przejdź do wydarzenia

Źródło: Organizator