Regaty na zakończenie sezonu

11:45

Kiedy

21.10 - 22.10.2017
godz.: 11:45

Gdzie

Szczecińskie Centrum Żeglarskie
ul. Przestrzenna 21
Szczecin

O godz. 11.45 pod masztem na placu apelowym uczestnicy podsumują miniony sezon i nakreślą plany na przyszłość. Następnie uroczyście opuszczona zostanie bandera, która przez ostatnie miesiące dumnie powiewała na maszcie przy kejach pełnych jednostek. Nie zabraknie tradycyjnego występu maluchów z zaprzyjaźnionego przedszkola „Żagielek”. Tegoroczną nowością będą wyróżnienia przyznawane przez instruktorów – opiekunów poszczególnych sekcji. W roku bieżącym wyróżnienia dostaną młodzi żeglarze, którzy dali się poznać jako zapaleni sportowcy, pracowici załoganci, godni zaufania koledzy.
Po części oficjalnej przyjdzie czas na szaleństwa na świeżym powietrzu. Najmłodszych organizatorzy zaproszą do wspólnych gier i zabaw, zaś wszystkich – bez wyjątku – do biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami. W Centrum Żeglarskim zakończenie sezonu nie może się udać bez ogniska – to stały punkt programu uwielbiany przez wszystkich.

Podczas kończącego sezon weekendu nie zabraknie sportowych zmagań na wodzie. Opuszczenie bandery nie oznacza przecież pożegnania z pływaniem. 21 i 22 października na wodach Jeziora Dąbie odbędą się Regaty Nadzieja Sportu w klasie LASER 4,7, Standard, Radial oraz w klasie Optimist.

PROGRAM REGAT

Sobota, 21.10.2017
11.45 – otwarcie regat połączone z uroczystością zakończenia sezonu;
12.40 – odprawa trenerów, zawodników;
13.30 – gotowość startowa do pierwszego wyścigu (przewidziane jest rozegranie dwóch wyścigów pierwszego dnia).

Niedziela, 22.10.2017
11.00 – gotowość startowa do pierwszego wyścigu dnia (przewidziane jest rozegranie trzech wyścigów drugiego dnia)
15.00 – zakończenie regat.

Źródło: Urząd Miasta Szczecin