Rajd edukacyjny „Mikołaj zwierzętom”

11:00

Kiedy

10.12 - 10.12.2016
godz.: 11:00

Gdzie

Polana za Szkołą Podstawową nr 8
ul. Piaskowa 99
Police

Kategorie


Rajd edukacyjny "Mikołaj zwierzętom"

Uczestnicy wraz z opiekunami grup spotykają się na polanie, gdzie na wszystkich będzie oczekiwał Mikołaj przy płonącym ognisku. Na spotkanie uczestnicy imprezy przychodzą z wykonanymi przez siebie karmnikami dla ptaków. Po ocenie najlepszych budowli i upieczeniu kiełbasek w ognisku turyści biorą udział w konkursach sprawnościowych na mecie rajdu.

Rajd ma charakter edukacyjny, jego celem jest popularyzacja turystyki i krajoznawstwa. Naczelnym zadaniem tej imprezy jest jednak niesienie pomocy  zwierzętom w zimowej porze roku.

Podczas trwania imprezy „Mikołaj Zwierzętom” przeprowadzona zostanie akcja „Mikołaj dla schroniska – paczka dla zwierzaczka”. Zwierzaki potrzebują zarówno karm (psich/kocich, suchych/mokrych) jak i szelek, smyczy, obroży, misek, zabawek. Liczymy na Wasze wsparcie i dobry gest przed świętami. Organizatorzy zapraszają wszystkich do pomocy zwierzakom, niech i one poczują święta.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wykonanie przez każdą 2-6-cio osobową drużynę przynajmniej jednego karmnika oraz dostarczenie go na metę rajdu. Najlepsze i najciekawsze karmniki zostaną nagrodzone.

W razie niekorzystnych przyczyn pogodowych cała impreza może zostać przeniesiona do budynku Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego w Policach przy ul. Piaskowej 97

Źródło: Organizator