Punto Latino

18:00

Kiedy

08.02 - 08.02.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Punto Latino

Nie ważne czy w sobotę w Szczecinie będzie plus pięć stopni Celsjusza czy minus pięć – na Łasztowni na pewno będzie gorąco. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje latynoską imprezę karnawałową. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Punto Latino, który słynie z odważnych interpretacji najbardziej znanych utworów muzyki latynoamerykańskiej. Usłyszymy więc takie klasyki jak „Quantanamera”, ale i hity Enrique Iglesiasa.

– Łasztownia w środku zimy będzie prawdziwą, gorącą wyspą! Liczymy na obecność mieszkańców Szczecina i gorącą zabawę do białego rana. Zespół Punto Latino w show „Mam talent” udowodnili, że porywają tłumy. W Szczecinie stanie się tak samo – zapowiada Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zespół Punto Latino to latynosko-polska mieszanka muzyczna, którą tworzą doświadczeni muzycy z Meksyku, Peru, Boliwii i Polski. Grupa łączy najlepsze cechy muzyki latynoamerykańskiej z gorącym temperamentem, który tak uwielbiają polscy słuchacze. Muzycy wykonują zarówno kultowe, hiszpańskojęzyczne utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje oparte na popularnych rytmach latynoskich, jak Merengue czy Bachata oraz tych mniej znanych: Lando, Festejo czy Joropo. W repertuarze grupy usłyszeć można zarówno znane melodie we własnych, oryginalnych aranżacjach: „Besame mucho”, „Oye como va”, „La cucaracha”, „Guantanamera”, „Pasos de gigante”, „La camisa negra” oraz autorskie kompozycje zespołu oparte na popularnych rytmach latynoskich. Zespół Punto Latino zaprezentował się szerszemu audytorium w ogólnopolskim programie „Mam Talent!”, porywając do tańca jurorów, zjednując sobie serca publiczności oraz wielu nowych fanów.

– Radość i charyzma, energia jaką przekazują w swoich utworach podczas koncertów upaja i sprawia, że każdy koncert z ich udziałem kończy się doskonałą zabawą wszystkich uczestników i na długo zapada w ich pamięć. To będzie energiczne widowisko, połączenie muzyki, tańca, śpiewu, aktywnego zabawiania publiczności. Karnawał to przecież nie jest czas na siedzenie na krześle, a na zabawę, która wyjdzie pewnie poza Salę Iluzjon i tanecznie opanuje całą Starą Rzeźnię. Jesteśmy gotowi na szaloną, karnawałową sobotę i mamy nadzieję, że nie zabraknie podczas niej mieszkańców naszego miasta – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora