Przyjąć drzewo zranione. Wspomnienia szczecińskich repatriantów

17:00

Kiedy

26.11 - 26.11.2019
godz.: 17:00

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Przyjąć drzewo zranione. Wspomnienia szczecińskich repatriantów

Koło Repatriantów przy przy Zachodniopomorskim Oddziale Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Książnica Pomorska zapraszają na spotkanie wspomnieniowe „Przyjąć drzewo zranione. Wspomnienia szczecińskich repatriantów” we wtorek 26 listopada 2019 o godz. 17.00 (Sala im. Stanisława Badonia).

Ważne wydarzenia w Polsce sprzed 30 laty (Okrągły Stół, zwycięstwo Solidarności) zmieniły świat Rodaków na dalekim wschodzie, deportowanych dawno z miejsc rodzinnych i dały nadzieję na powrót do Ojczyzny. Człowiek, który przeżył los zesłańca czuje się jak zranione drzewo…
Wydarzenia 1989 roku stworzyły realne szanse na odmianę losu Rodaków, którzy na nią czekali wiele tysięcy kilometrów od Polski. Jakie było poruszenie Rodaków na wschodzie w pierwszych latach po roku 1989? Jakie zmiany zaszły w ich życiu? O tym, oraz o Polakach, którzy wyruszyli z Polski w kazachstańskie stepy, by spotkać się z Rodakami i pomóc wrócić do Ojczyzny, będzie nasze spotkanie wspomnieniowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Źródło: Książnica Pomorska w Szczecinie