„Przy zamkniętych drzwiach”

19:00

Kiedy

15.10 - 15.10.2020
godz.: 19:00

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Widowisko artystyczne inspirowane kwarantanną i pandemią koronawirusa.

Takiego spektaklu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jeszcze nie było – artyzm, emocje oraz głębokie osadzenie w bieżących wydarzeniach społecznych i lękach jakie panują w społeczeństwie za czasów izolacji oraz pandemii.

Grupa artystów reprezentujących różne rodzaje sztuk performatywnych podejmuje temat kwarantanny jako niewoli. Każdy z artystów wciela się w jednego z bohaterów dramatu, każdemu też zostaje przyporządkowana jedna z czterech sfer ludzkiego istnienia (fizyczna, emocjonalna, mentalna lub duchowa). W ten sposób zostaje podkreślony aspekt różnic międzyludzkich, który stanowi punkt wyjścia do interpretacji sztuki.

Grupa osób trafia do piekła, zostają zamknięci na wieczność w jednym pomieszczeniu. Każdy z nich skazany jest na obecność pozostałych i nie ma od nich ucieczki. Sytuację pogarsza fakt, że całkowicie się od siebie różnią – taką analogią artystyczną artyści porównują życie w kwarantannie w czasie koronawirusa.

Wydarzenie dostępne także w formie streamingu online – link do transmisji pojawi się w dyskusji, w dniu wydarzenia. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni, ale ich ilość ograniczona jest zaledwie do 45, stąd przed wizytą w Starej Rzeźni wskazany jest kontakt telefoniczny, by sprawdzić czy są jeszcze miejsca.

Źródło: Organizator