Przegląd światowego kina krótkich form komórkowych

20:00

Kiedy

16.12 - 17.12.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

pub Česky Film
aleja Jana Pawła II 3
Szczecin

Kategorie


Stowarzyszenie OFFicyna ma przyjemność zaprosić na przegląd światowego kina krótkich form komórkowych zrealizowanych za pomocą telefonów i smartfonów. Na dwóch specjalnych pokazach w pubie Český Film 16 i 17 grudnia po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną nagrodzone na największych, renomowanych festiwalach nowatorskie produkcje laureatów m.in.: międzynarodowego amerykańskiego iPhone Film Festival i nowozelandzkiego festiwalu najbardziej innowacyjnych filmów MINA (Mobile Innovation Network Australasia).

MINA – Mobile Innovation Network Australasia 16.12
MINA to międzynarodowa sieć promująca badania i twórczość w sferze mediów mobilnych. Prezentowane tytuły to 17 najbardziej innowacyjnych filmów komórkowych z całego świata, wybranych przez specjalną komisję MINA do ich corocznego programu, a szczeciński pokaz odbędzie się tuż po premierze tego właśnie programu w Australii. Kuratorem programu jest Max Schleser – współzałożyciel MINA i autor licznych projektów eksperymentalnych i dokumentów. W programie znajdują się produkcje zrealizowane w latach 2015-2016 z takich krajów jak Białoruś, Hiszpania, Czechy, Izrael, Szwecja, Nowa Zelandia czy Kolumbia. Wśród filmów są laureaci kanadysjkich Toronto Smartphone Film Festival i FIVARS, amerykańskich International Mobile Film Festival i New Media Film Festival, czeskiego VideoCulture Fest, hiszpańskiego Cinephone International Film Festival, niemieckiej nagrody German Multimedia Award oraz amerykańskiej Global Music Award.

1984

reż. Aleksandr Abraztcov

The Cloud

reż. Alfonso García López

Bubbles Don’t Lie

reż. Stepan Etrych

When We Land

reż. Ronen Tanchum

Sonar

reż. Philipp Maas, Dominik Stockhausen

Iceland Contrast

reż. Sebastien Duhem

Shapes of Winter

reż. Marcus Möller

Connectivity – dis – Connectivity

reż. Anagha Saggar

Give Me Faces and Streets!

reż. Patrick Kelly

Emergency Call

reż. Brice Veneziano

Falling On Cement

reż. Leo Berkeley

An Other

reż. Min K Kang

On The Move

reż. Laurent Antonczak

Riffin’ on a Thick Description

reż. Marsha Berry

A Journey in 42 Shots

reż. Seth Keen

Ultramarine

reż. Gerda Cammaer

Dark Waves

reż. Sven Dreesbach

iPhone Film Festival 17.12

iPhone Film Festival tworzony jest przez filmowców – dla filmowców. Kierują się zasadą, że nie jest ważny olbrzymi budżet czy imponujący sprzęt, tylko talent oraz twórcza intuicja. Ten internetowy festiwal powstał szczególnie z myślą o tych, którzy nie zawsze mają możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności lub nie dysponują środkami na wielkie produkcje. Nie ma tutaj ograniczeń finansowych, gatunkowych ani stylistycznych; wystarczy mieć pomysł i telefon! Prezentowane filmy pochodzą m.in. z USA, Chorwacji, Hong Kongu, Iranu oraz Bułgarii i zostały zrealizowane w latach 2014-2015. Są wśród nich zwycięzcy zeszłorocznej edycji amerykańskiego iPhone FF, ale też laureaci takich festiwali jak pakistański Pocket Cinema Film Festival, irański Tehran Mobile Film Festival, amerykański International Mobile Film Festival, szwajcarski Mobile Motion Film Festival, a także kanadyjskiego magazynu Mobile Movie Making.

How to Rob a House

reż. Adi Spektor

Chasm

reż. Alicia Hayes

Forever Young

reż. David Bagarić

Mon Amour

reż. Arian Vazirdaftari

Über I-Roll

reż. Mikko Antikainen

Martinů’s Muse

reż. Kees van Es

Learning to Fly

reż. Jayson Warner Smith

The Day of the Bleeding Gums

reż. Dimitar Dimitrov

Iker Who Lives Under Our Bed

reż. Joe Howes

Źródło: Organizator