Prezentacja książki Zbigniewa Saka „Dogonić horyzont”

18:00

Kiedy

16.03 - 16.03.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Książnica Pomorska - Sala im. Zbigniewa Herberta
ul. Podgórna 15/16
Szczecin

Książnica Pomorska i Stowarzyszenie Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” zapraszają na benefis kapitana żeglugi wielkiej Zbigniewa Saka oraz „wodowanie” jego książki „Dogonić horyzont” .

Zbigniew Wincenty Sak  urodził się w  Lublinie. Całe zawodowe życie poświęcił morzu. Jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie oraz Wydziału Transportu Morskiego Politechniki Szczecińskiej. Szlify kapitańskie zdobył w 1959 roku, a rok później uzyskał dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Pierwszą jednostką , na której objął dowództwo, był m/s „Dunajec”.

Kpt. Zbigniew Sak posiada wielkie doświadczenie  zarówno w pracy na morzu jak i w zarządzie firmy armatorskiej. Jest współinicjatorem i współorganizatorem  przedsiębiorstwa Polska Żegluga Bałtycka w Kołobrzegu. Z firmą tą związany był przez wiele lat. Obecnie jego nową  pasją jest pisanie książek. „Z Lublina na oceany” jest jego debiutem literackim. W Wydawnictwie SDRP „Pomorze” ukazała się właśnie druga książka jego autorstwa „Dogonić horyzont”.


Źródło: Organizator