Prezentacja książki Aleksandra Lwowa „Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później”

17:30

Kiedy

09.05 - 09.05.2018
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Książnica Pomorska - Sala Stefana Flukowskiego
ul. Podgórna 15/16
Szczecin

Książnica Pomorska zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrem Lwowem i prezentację jego książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później”

Aleksander Lwow, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów i alpinistów, pierwszą książkę napisał dwadzieścia pięć lat temu. Z czasem stała się ona klasykiem gatunku. Pisał ją nie dla kolegów wspinaczy i alpinistów, pisał dla „miłośników gór” – tych, co najpewniej nigdy nie spędzą nocy w namiocie szarpanym przez mroźny wiatr ani nie będą szturmować himalajskich olbrzymów. Pisał dla zwykłych ludzi, którzy kochają góry i podziwiają zdobywających je „wojowników”.

„Zwyciężyć znaczy przeżyć…” to przede wszystkim książka o ludziach gór. Lwow pisze o przyjaciołach, znajomych i partnerach, wspomina najsławniejszych alpinistów i himalaistów – jakże często już nieżyjących. Na kartach jego książki ludzie ci ożywają, wspinają się lub bawią. Aktualne wydanie książki wzbogacone zostało o opisy zdarzeń ze świata ludzi gór z ostatnich dwudziestu pięciu lat i o komentarze do wielu z nich.

 

Źródło: Organizator