Premiera książki „Gryfy w Szczecinie”

12:00

Kiedy

11.04 - 11.04.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Galeria Prezydencka
pl. Armii Krajowej 1
Szczecin

Książka „Gryfy w Szczecinie” to taki quasi-przewodnik, nie opisuje dokładnie obiektów, ale wskazuje te, na których są gryfy w różnej postaci: albo jako głowa gryfa czyli godło lub herb Szczecina, albo jako cała postać, czyli godło/herb Pomorza, albo jako herb wielki Księstwa Pomorskiego, albo w herbach innych miast pomorskich, a na koniec jako logosy różnych firm i instytucji.

Ogółem w książce jest opisanych 125 kart obiektów, niektóre mają po kilka gryfów, więc w sumie wizerunków gryfów jest ponad 150. Z tym że nie ma powtórek takich samych znaków w tej samej formie. 

Wystawa pod tym samym tytułem co książka stanowi wybór różnych wizerunków gryfa obecnych w Szczecinie, które są opisane w książce. Na 20 tablicach są pokazane są zdjęcia, adresy i informacje GPS kilkudziesięciu wizerunków gryfa. Jedna z tablic pokazuje rozmieszczenie obiektów z gryfami na dwóch mapach – całego Szczecina i centrum miasta.

Otwarcie wystawy nastąpi po oficjalnej premierze książki. Wystawa będzie prezentowana na dziedzińcu Urzędu Miasta (pl. Armii Krajowej) w terminie 11.04-28.04.2017r.

Źródło: Organizator