Portowe Disco 2

20:00

Kiedy

30.11 - 30.11.2019
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: od 49 zł

Gdzie

Mała Scena SAA
Aleja Wojska Polskiego 64
Szczecin

Najbardziej taneczne inicjatywy miejskie Szczecina łączą siły tej jednej, jedynej nocy, by przekazać światu niepowtarzalną energię w bardzo wyjątkowym miejscu wszechświata. Po niemal roku, niezapomniane Portowe Disco wraca w ramach drugiej odsłony, tym razem w mury zabytkowej willi z końca XIX w.

Do zjednoczonych, lokalnych formacji oddziałów tanecznych dołącza African Star Trekker. Postać niezwykła, ciałem z Czarnego Lądu, duszą z dalekich, intergalaktycznych przestrzeni. Digger, którego selekcja płyt winylowych nasiąknięta jest każdą odmianą muzyki afro. Który dzielił scenę z tuzami muzyki tanecznej m.in Nightmares on Wax, Midland, Horse Meat Disco czy Margaret Dygas. Którego alias mówi sam za siebie.

Local Disco Allnighter, czyli trio w składzie Ines Bloom, CLVN i Speek, znacie z niecodziennych wydarzeń na balkonie Trafo, w Jachtowej właśnie czy w Jambarze na ul. Kolumba, do którego niedawno zaprosili wskrzeszający polskie disco kolektyw Holiday ’80. Tropiki to obecnie jeden z najpłodniejszych producentów w Szczecinie, a ksywa Michała Urbana idealnie oddaje klimat jego muzyki: disco, funk i neony, Kalifornia, szczypta lat osiemdziesiątych, ale tu i teraz. Kolejny z graczy – Dobry Człowiek – wie, jak powinien brzmieć jazz, afrobeat, disco i house, żeby parkiet wciąż był pełen. Michael Modoolar ze swoją pokaźną kolekcją płyt rozpala parkiet zawsze i wszędzie, zręcznie lawirując pomiędzy nieśmiertelnymi klasykami, a starannie wyselekcjonowanym housem ze wczoraj. Dj Squidy Fishlips natomiast to tryskające eklektyzmem i melodyjnym lo-fi, wcielenie znanego i lubianego z kolektywu Lokkal Kommunity Filipa Przerwy, któremu kosmiczne dźwięki nie są obce.

Owszem, ta podróż może być bezpowrotna, ale w tej rakiecie i z taką załogą – warto.

Dresscode: Są późne lata 90-te. Pomiędzy 19:30 a 22:30 czasu MST nad Phoenix w Arizonie pojawiają się niezidentyfikowane obiekty latające o różnych kształtach. Wyobraźcie sobie, że tam stoicie. Macie na sobie spodnie z wysokim stanem i kreszową kurtkę. Bądź cokolwiek, co z dziewiędziesiątymi związane.

Źródło: Organizator