Przegląd filmów Daniela Day-Lewisa

18:00

Kiedy

28.09 - 30.09.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 10 zł

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Kategorie


Pokazy filmowe w dniach 28-30 września, godzina 18:00

Daniel Day-Lewis Film Festival

Jeden z najwybitniejszych aktorów w historii kina zapowiedział zakończenie swojej kariery. Klub Delta zaprasza do obejrzenia kilku znakomitych filmów z wybitnymi kreacjami Daniela Day-Lewisa. Podczas trzech dni prezentacji w Klubie Delta widzowie obejrzą: „W imię ojca” (nominacja do Oscara), „Aż poleje się krew” (Oscar) oraz „Lincolna” (Oscar).

*W IMIĘ OJCA*(In the Name of the Father, dramat, Irlandia/Wielka Brytania/USA 1993, 133’)

REŻYSERIA: Jim Sheridan OBSADA: Daniel Day-Lewis, Pete Postlethwaite, Emma Thompson

Scenariusz filmu oparto na autobiograficznej książce Gerry’ego Conlona. Lata 70. XX wieku. W Londynie wybuchają kolejne bomby podkładane przez IRA. Po jednym z zamachów policja aresztuje dwóch mieszkających w hipisowskiej komunie dwudziestolatków. W czasie brutalnego śledztwa obydwaj przyznają się do winy i – mimo istniejących dowodów niewinności – zostają skazani na kary wieloletniego pozbawienia wolności. Co gorsza, do więzienia trafiają także, oskarżeni o pomoc w zorganizowaniu zamachu, członkowie ich rodzin, w tym ojciec Gerry’ego Conlona – Giuseppe.

*AŻ POLEJE SIĘ KREW*(There Will Be Blood, dramat, USA 2007, 158’)

REŻYSERIA: Paul Thomas Anderson OBSADA: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O’Connor

Kalifornia, schyłek XIX wieku. Poszukiwacz srebra Daniel Plainview ponosi kolejną klęskę. Po kilku latach Daniel wraz ze swym synem, H.W., trafia do miasta Little Boston, ogarniętego gorączką nafty. Rządy sprawuje tu charyzmatyczny kaznodzieja Eli Sunday. Plainview trafia na bogate źródło ropy i bezwzględnymi metodami zaczyna budować swe naftowe imperium.

*LINCOLN* (biograficzny/dramat/historyczny, USA 2012, 150’)

REŻYSERIA: Steven Spielberg OBSADA: Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn

Ostatnie cztery miesiące życia i prezydentury Abrahama Lincolna to świadectwo jego zaangażowania i pełnej oddania walki z podziałami w narodzie. To ostatnia bitwa, jaką stoczył ten wielki człowiek, mimo ogromnej presji publicznej, trudnych okoliczności i problemów osobistych. „Lincoln” to niezwykły portret jednego z największych liderów Ameryki, który rządził krajem w trudnych czasach niewolnictwa i wojny secesyjnej. Film skupia się na próbie doprowadzenia wojny do końca, ale nie za sprawą faktycznego zakończenia walk, a wprowadzenia trzynastej poprawki znoszącej niewolnictwo i roboty przymusowe. Forsowanie tego dokumentu wymagało ogromnej odwagi. Człowiek, który podjął się tej walki został legendą. Zmienił oblicze narodu, ale i świata. Dążył nie tylko do tego, by pogodzić zwaśnionych Amerykanów, ale i przekonać politycznych przeciwników do racji, w które wierzył całym sercem i o które walczył dla dobra ludzkości.

Źródło: Organizator