Pokazy ​​filmów ​​ze ​​Studio​​ Munka

19:00

Kiedy

29.10 - 29.10.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Piwnica Kany
Plac Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

Piwnica Kany zaprasza na trzy krótkometrażowe filmy realizowane w Studio Munka oraz Szkole Wajdy: „Psubrat” Marii Zbąskiej, „Oczy mojego ojca” Bartosza Blaschke, „Pogrzebiny” Wojciecha Stupnickiego.

„Psubrat”, będący luźną adaptacją opowiadania Etgara Kereta „Dziewczyna Corbiego” to przewrotna Opowieść Wigilijna z polskim blokowiskim w tle.” Panabi to kilkunastoletni chłopiec mieszkający na warszawskim osiedlu, na którym rządzi Bocian. Bocian to największy bandyta i, jak to zwykle bywa, ma najładniejszą dziewczynę. Pech chce, że to właśnie w niej zakochuje się brat Panabiego. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które dla Panabiego zawsze oznaczają nadciągającą katastrofę.

“Oczy mojego ojca” Bartosza Blaschke to historia osadzona w realiach mazurskiej wsi. Ojca od kilku dni nie ma w domu. Surowa Halina pod nieobecność męża próbuje twardą ręką wychowywać córki. 11-letnia Ola wierzy, że tata niebawem wróci i mama będzie w końcu szczęśliwa. Ale na drodze do tego stoją… kozy ojca.

“Pogrzebiny” Wojciecha Stupnickiego to historia o dwóch mężczyznach. Obaj są kelnerami w lokalu obsługującym imprezy okolicznościowe, ale ta szychta będzie inna. Pyjter zamierza znaleźć Młodemu dziewczynę, a jako że jest bardziej doświadczony, znajdzie mu najlepszą, bo sam wie najlepiej, co dla brata dobre. Pech chce, że to akurat stypa, więc trzeba złamać żałobny nastrój i wprowadzić atmosferę zabawy. Jeszcze dziś bojaźliwy Młody stanie się mężczyzną.

Źródło: ​​Piwnica Kany