Pokaz filmu: „Wielka Zielona Ściana: Afryka Afryce”

19:00

Kiedy

20.04 - 20.04.2018
godz.: 19:00

Gdzie

Stowarzyszenie Kamera
ul. Jana Pawła II 17
Szczecin

Stowarzyszenie Kamera zaprasza na pokaz filmu pt. „Wielka Zielona Ściana: Afryka Afryce” w ramach projektu Portrety Miasta realizowanego przy wsparciu Urzędu Miasta Szczecin.
Spotkanie poprowadzi Damian Romaniak słynny filmoznawca i koneser dobrego kina. Po projekcji filmu, autorzy opowiedzą o kulisach pracy, o swoich zainteresowaniach i pasjach.

Reżyserką filmu jest mgr Małgorzata Frymus, zdjęcia zrealizował Łukasz Nyks. Inicjatorem oraz opiekunem naukowym filmu i całego projektu jest dr hab. dr h.c. Pasquale Policastro, prof. US, pracujący na Wydziale Prawa i Administracji.

O filmie:

„Wielka Zielona Ściana: Afryka Afryce” – film opisuje trwający od 10 lat projekt zalesiania terenów w regionie Sahelu i Sahary (północna część Afryki). To wielka bitwa z pustynnieniem, a co za tym idzie z ubóstwem i degradacją gleby.Z Dakaru do Dżibuti, na pasie ziemi 15 km szerokości i 7100 km długości sadzone są drzewa, tworząc na nowo zielone lasy Afryki. Do projektu przystąpiło 11 krajów, w każdym z nich jest on realizowany autonomicznie. Po 10 latach i posadzeniu milionów drzew widać zmiany. Hodowcy nie muszą już wędrować wiele kilometrów ze swoim bydłem, by je nakarmić, rolnicy mogą obsiewać swoje pola i potem zbierać obfite plony. Gospodynie domowe mogą sprzedawać innym nadwyżki warzyw i owoców z ogrodów wielofunkcyjnych.

Źródło: Organizator