Pokaz filmu „Komunia”

18:00

Kiedy

04.11 - 04.11.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 10 zł

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Kategorie


Filmowe wydarzenie specjalne: seans film „KOMUNIA” w reżyserii Anny Zameckiej. To jeden z najważniejszych w ostatnich latach polskich filmów dokumentalny, który już od wielu miesięcy podbija krajowe i międzynarodowe festiwale, a obecnie walczy o europejskiego Oscara.

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką. Ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Wśród kilkudziesięciu wyróżnień, które zdobyła „KOMUNIA” są m.in.: nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej na festiwalu w Locarno, Nagroda Główna na Warszawskim Festiwalu Filmowym, „Biała Kobra” festiwalu „Człowiek w zagrożeniu”, „Złota Taśma” dla najlepszego polskiego filmu od polskich krytyków, Orzeł – Polska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu dokumentalnego, Nagrody Główne festiwali „Godność i Praca”, „Off Cinema”, „Solanin”, nagrody na festiwalach w Jihlavie, Lipsku, Bratysławie, Trieście, Zagrzebiu, Sao Paulo, Monachium, Stambule, Łagowie, Perm, Yamagacie, Sibiu i wiele innych. Film podbił krajowe i światowe festiwale, a widownia jest „Komunią” po prostu oczarowana.

Do filmu wprowadzi i wstępem go opatrzy Krzysztof Spór

Źródło: Klub Delta