Podziel się życiem – oddaj krew

07:15

Kiedy

29.05 - 29.05.2017
godz.: 07:15

Gdzie

Różne miejsca
zachodniopomorskie
Szczecin

Kategorie


Oddajesz krew regularnie lub chcesz to zrobić pierwszy raz? Pobieranie krwi odbywać się będzie w dwóch miejscach w Szczecinie: w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wśród dawców zostaną wylosowane nagrody i upominki. Chętni będą mogli przekazać czekoladę dla dzieci ze świetlic środowiskowych ze Szczecina.

Klub HDK Urzędu Marszałkowskiego podjął także inicjatywę promocji honorowego krwiodawstwa oraz poboru krwi podczas imprezy Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”, zaplanowanej na 18 czerwca 2017 roku. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy, zabawy i animacje dla dzieci, a krew będzie można oddać w krwiobusie RCKiK. Ideą akcji jest wspólne działanie Klubu HDK, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz wszystkich Klubów HDK z obszaru Szczecina.

Wszystkie osoby chętne do oddania krwi podczas akcji powinny wysłać e-maila informującego o chęci uczestnictwa na adres: kgrabowski@wzp.pl.

Źródło: Organizator