Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”

11:00

Kiedy

30.06 - 02.07.2017
godz.: 11:00

Gdzie

Jasne Błonia (przy Urzędzie Miasta Szczecin)
ul. Stanisława Moniuszki
Szczecin

Organizatorzy zapraszają do udziału w najciekawszym, plenerowym wydarzeniu literackim w Szczecinie „Odkryj książkę na nowo”. Od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca witać będziemy wakacje na spotkaniach z gwiazdami, w otoczeniu książek. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci!

Na plenerowej scenie wystąpią autorzy, artyści i muzycy. U progu wakacji, w najlepszym czasie do nadrobienia czytelniczych zaległości, miłośnicy książek będą mogli wybierać spośród kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich, opowieści podróżniczych, historii miłosnych czy poradników, a co najcenniejsze – wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy ulubionych autorów. Już teraz możemy zdradzić, że do Szczecina wybierają się m.in.: Paulina Młynarska, Jacek Pałkiewicz, Leszek Talko, Leszek Herman, Ryszard Ćwirlej i Nina Majewska-Brown, Paulina Mechło i Marta Hennig.

Pamiętamy także o najmłodszych i tych trochę starszych miłośnikach czytania oraz dobrej zabawy. Warsztaty plastyczne, mobilna biblioteka obsługiwana przez bajkowe postaci, przestawienia, czytanie na dzień dobry i na dobranoc, budowanie książkowej wieży, spotkanie z Panem Kuleczką, gry planszowe i konkursy, a dla maluszków malowanie buziek. No i gwiazda! Do Szczecina przybędzie Edyta Jungowska, która przeniesie dużych i małych do pełnego przygód świata Pippi. To niezwykła gratka dla wszystkich miłośników Astrid Lindgren i „Pippi pończoszanki”!

Na Jasnych Błoniach, pięknym i lubianym przez spacerowiczów placu, swoją ofertę przedstawi ponad 40 oficyn wydawniczych w tym: BELLONA, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo SZARA GODZINA, Wydawnictwo CLAROSCURO, Książkowe Klimaty, Grupa Wydawnicza HELION, Wydawnictwo KAMELEON, Wydawnictwo TATARAK, Wydawnictwo CzyTam. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Wydawnictwo Zwierciadło, MUZA, Prószyński i S-ka, Dom Wydawniczy REBIS oraz Zysk i S-ka. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Częścią Pleneru będzie ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. To jedyny taki laur literacki w Polsce – przyznawany wyłącznie pisarkom. Na zwycięstwo mają szansę powieściopisarki, autorki opowiadań, poetki, reporterki, biografistki, autorki tekstów z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Sobota, 1 lipca, upłynie pod znakiem spotkań ze wszystkimi nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Katarzyną Boni, Joanną Fabicką, Radką Franczak, Sylwią Kubryńską oraz Zośką Papużanką. A laureatkę szóstej już edycji nagrody poznamy tego samego dnia podczas wieczornej gali.

Piątek i sobota (30 czerwca i 1 lipca) – 11.00-19.00, niedziela (2 lipca) – 11.00-17.00.

Uroczyste otwarcie Pleneru – piątek, 30 czerwca, godz. 12.00 (na scenie).