Piknik z Franiem w Dąbiu!

16:00

Kiedy

08.08 - 08.08.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu
ul. Goleniowska 67
Szczecin

Piknik z Franiem w Dąbiu!

Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu i Klub Delta – filia MOK wraz z Franiem i jego rodziną zapraszają na muzyczny piknik! Wystąpią: Kapela Ludowa Pyrzyczanie i After Blues.

Przez ostatnie miesiące cały Szczecin śledził historię małego Frania, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). 12 lipca maluch skończył rok i dostał najpiękniejszy prezent – terapię genową, najdroższy lek świata! Udało się to dzięki ogromnej armii dobrych serc – niemal 220 tysięcy osób wsparło Frania i jego walkę. Teraz czas na świętowanie!

Na młodszych uczestników będzie też czekać „strefa wykopalisk” przygotowana przez Regionalny Ośrodek Ceramiki przy MOK. Młodych archeologów po pracy w terenie będą mogły orzeźwić pyszne lody z lokalnej Kawiarni pod tarasami – jeśli tylko będą mieli wystarczająco dużo szczęścia.

„Wskazane zabranie własnych koców czy leżaków oraz piknikowego prowiantu”. Ze względu na wciąż obowiązujące środki ostrożności związane z zagrożeniem epidemicznym, wszyscy uczestnicy imprezy proszeni są o posiadanie maseczek/przyłbic oraz zachowanie dystansu od innych.

After Blues

Szczeciński After Blues to 40 lat nieprzerwanej działalności artystycznej! Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą jego założyciele: Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal). Ten duet brzmi co najmniej jak trio! Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Kapela Ludowa Pyrzyczanie

Kapela narodziła się 27 września 2003 przy Pyrzyckim Domu Kultury. Repertuar Pyrzyczan to przede wszystkim twórczość własna. Teksty i muzyka, których autorem jest instruktorka kapeli – Agnieszka Urbańska, inspirowane są wydarzeniami z życia społeczności na ziemiach zachodniopomorskich dawniej i dziś. Ciekawe legendy i opowiadania o życiu i obyczajach dawnych Pomorzan w szczególny sposób wpłynęły na tę twórczość. Powstał cały cykl polek zachodniopomorskich, w tym: „Pyrzycka”, „Bogusławka”, „Od Barnima”, „Jagiellonka”, a także inne pieśni, m.in. „Odrzański rybak”, „Miłość Wikinga”, „Bogusław i Elżbieta”, czy „Tańczę i śpiewam w Pyrzycach”. Repertuar kapeli zawiera ponad 100 utworów, w tym oberki, kujawiaki, polki, mazury i pieśni ludowe.

Obecnie Pyrzyczanie tworzą: Agnieszka Urbańska (skrzypce i wokal), Agnieszka Krutin (wokal), Mariusz Rutkowski (akordeon i wokal), Gabriel Oświeciński (klarnet i wokal) oraz Jan Krzywda (kontrabas).

Źródło: Organizator