Piknik Skandynawski

10:00
Piknik Skandynawski 2019
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

18.05 - 19.05.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Kategorie


Piknik Skandynawski

Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, które przybliżą szczecinianom kulturę krajów takich jak Szwecja, Norwegia czy Dania. Na miłośników skandynawskiej literatury czekać będzie specjalny Strefa Czytelniana, gdzie w przytulnym, skandynawskim wnętrzu bajki dzieciom będzie czytał duszek Ciepluszek; a rodzicie będą mogli zrelaksować się przy skandynawskich kryminałach. W trakcie Pikniku będzie można odwiedzić także stoisko studentów skandynawistyki i podszlifować nieco języki obce.

W sobotę do Szczecina przypłynie sama Pipi Pończoszanka, która zawładnie sceną i opowie o swoich dalekomorskich przygodach. Pipi sprowadzi także Wikingów, z którymi dzieci będą mogły spotkać się podczas interaktywnej bajki. Wspólnie z rudowłosą bohaterką najmłodsi stworzą flagi krajów skandynawskich oraz zatańczą zumbę, którą poprowadzi…renifer!

Niedziela zapowiada się bardzo kulinarnie. Przez cały dzień będziemy gotować skandynawskie przysmaki. W menu: Rulla Med Sill – pszenne bułki ze śledziem; Kottbullar – tradycyjne szwedzkie klopsiki oraz Risgrynsgrot – skandynawski pudding z cynamonem i migdałami. Po pysznej strawie przyjdzie czas na prezentację uzbrojenia i strojów z wczesnego średniowiecza, opowieści o życiu średniowiecznych wojów oraz pokazy ich walk, oczywiście w pełnym uzbrojeniu. Tego dnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach klejenia koników szwedzkich i nauczą się zaplatania wikińskich warkoczyków.

Ponadto w Alei Kwiatowej zaprezentują się wystawcy ze skandynawskimi ofertami – jedzeniem, meblami, dodatkami.

UWAGA: Zmiana organizacji ruchu:
18.05, godzina 5:00 – 19.05, godzina 23:00 – Zamknięcie ścieżki rowerowej przyległej do Alei Kwiatowej oraz parkingu przy Sądzie Okręgowym.
Czasowe wyłączenie lewego pasa ruchu w kierunku Trasy Zamkowej – 18.05 w godzinach 8:00-11:00 i 18:00 – 20:00 oraz 19.05 w godzinach 8:00 – 11:00 i 18:00 – 22:00.

Źródło: Organizator