Piknik patriotyczny „Drogi do Niepodległości”

12:00

Kiedy

03.05 - 03.05.2018
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dworzec kolejowy
ul. Leśna 5
Pogorzelica

Piknik patriotyczny „Drogi do Niepodległości"

W związku z tym, że rok 2018 jest rokiem obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do udziału w imprezach z akcentami patriotycznymi.

W długi weekend majowy, w Święto Konstytucji 3 Maja na dworcu kolejowym przy ul. Leśnej 5 w Pogorzelicy odbędzie się Piknik patriotyczny „Drogi do Niepodległości”, organizowany wspólnie z p. Sołtys oraz Radą Sołecką Pogorzelicy.

Program:

Godz. 10.00 / Na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy rozstawieni zostaną członkowie z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”, ubrani w stroje wojsk polskich z różnych epok. Żołnierze będą pozować do wspólnych zdjęć i zachęcać do udziału w pikniku.

Godz. 12:00 / Wszystkie regimenty wjadą wąskotorówką na dworzec w Pogorzelicy, by salwą z działa rozpocząć piknik.

W programie imprezy przewidziane są animacje dla najmłodszych, quiz historyczny z nagrodami, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

W trakcie imprezy serwowane będą smakołyki z grilla, grochówka z wojskowej garkuchni, ciasto własnego wypieku oraz miejscowy specjał – herbatka sztormowa. Rozpalone zostanie również ognisko, w którym będzie można samodzielnie upiec kiełbaski.

A co najważniejsze – na imprezę w Pogorzelicy będzie można dojechać i bezpiecznie z niej powrócić Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Źródło: Organizator