Piknik nad Odrą

10:00

Kiedy

11.05 - 12.05.2019
godz.: 10:00

Gdzie

Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
Szczecin

Piknik nad Odrą

Jak co roku, w drugi weekend maja odbędzie się wielka turystyczna impreza plenerowa – Piknik nad Odrą. Spędzicie tu dwa dni w malowniczym otoczeniu Wałów Chrobrego, wśród cudownych ludzi. To jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy targowy charakter z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR

Najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą są targi MARKET TOUR. W ich alejach swoją ofertę zaprezentują regiony, miasta, biura podróży, hotele i inne firmy turystyczne. Odnajdziemy tu nie tylko wystawców z Polski, ale i z Niemiec, Czech, Węgier czy Białorusi. Znaczącym będzie również akcent regionalny – Pomorze Zachodnie reprezentować będzie Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi członkami. Być może właśnie tutaj znajdziecie inspirację na wakacyjny wyjazd.

PIKNIKOWE SMAKI

Dzięki różnorodności wystawców będziecie mieli okazję skosztować potraw i produktów z różnych stron świata. Już od kilku lat nieodłącznym elementem wydarzenia jest Festiwal Smaków Food Trucków. To właśnie tutaj zjecie pysznego hamburgera, aromatyczne curry, prawdziwie amerykańskie pastrami czy ostre meksykańskie burrito. Nie zawiodą się również wegetarianie i weganie – czekają na Was arabskie falafle z cieciorki, quesadilla z burakiem i twarogiem, węgierskie langosze i wegańskie lody.

Miłośnicy produktów ekologicznych z pewnością odnajdą się w alejach Targów Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. To właśnie tutaj odnajdziecie etykietki oznaczone zielonym listkiem i nie zawiedziecie się jakością kupowanych produktów. Warto spróbować również produktów regionalnych z Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz naszych lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Oczywiście i w tym roku nie zabraknie Wielkiego Gotowania! W sobotę, już od samego rana, w wielkim garze warzyć się będzie 2 000 litrów zachodniopomorskiej zupy rybnej, do której wykorzystamy aż 140 kg świeżej ryby i 50 kg ogórków kiszonych. Degustacja rozpocznie się po godzinie 14:00 i będzie trwać dopóki nie odbierzecie wszystkich porcji, a będzie ich ok. 10 000.

Poza smacznym jedzeniem czeka na Was coś do picia. W jarmarkowych alejach znajdziecie różnego rodzaju kawę i herbatę, orzeźwiające lemoniady oraz kolorowe smoothies. Dorosłym proponujemy także wizytę w Strefie Browarów, gdzie będzie można skosztować zimnego piwa warzonego w różnych stylach – IPA, lager, stout, APA, weizen, gose i wielu innych.

PIKNIKOWA SCENA

Na piknikowej scenie również nie zabraknie różnorodności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku będziemy gościć solistów muzyki popularnej, zespoły folklorystyczne, kapele bluesowe czy artystów prezentujących cięższe brzmienia oraz muzykę elektroniczną. W tym roku wystąpią dla Was muzycy znani ze szczecińskiej sceny, tacy jak ETA, Vintage Love, ZGRA:JA, Kapitan Stereo czy Lepiej nie będzie. Specjalnie dla fanów tegorocznych Oscarów i filmu Bohemian Rhapsody przygotowaliśmy przypomnienie najlepszych piosenek Queen, których posłuchacie w wykonaniu zespołu LORD – Sound of Queen.

Poza muzykami nie zabraknie tancerzy – cheerleaderki, twerk, dancehall, taniec nowoczesny – soliści i całe grupy… Będzie na co popatrzeć!

W przerwach między występami posłuchacie sposobów na tanie podróżowanie oraz będziecie mieli okazję wziąć udział w konkursach. Nasi wystawcy przekazali nam naprawdę atrakcyjne nagrody!

POCIĄG DO PIKNIKU

Przyjeżdżasz na Piknik pociągiem? Wspaniale się składa! W dniach 11 lub 12 maja skorzystaj z usług naszego oficjalnego przewoźnika i weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu Szczecina. Interesuje Cię architektura? A może filmografia? Chcesz posłuchać o sławnych szczeciniankach albo tutejszych browarach? Nic prostszego – wejdź na stronę www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku/, zapisz się na wybraną wycieczkę, w piknikowy weekend przyjedź do Szczecina pociągiem Polregio, pokaż bilet naszemu przewodnikowi i ciesz się wycieczką!

FESTYN RODZINNY

Piknik nad Odrą ma charakter rodzinnego wiosennego festynu, gdzie znajdziecie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. I w tym roku będzie kolorowo dzięki placom zabaw, wesołemu miasteczku, dmuchanym zamkom i stoiskom z balonami. Nie zabraknie kiełbasek z grilla, gotowanej kukurydzy czy waty cukrowej. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator

***

W związku z organizacją weekendowych wydarzeń informujemy o utrudnieniach w ruchu w rejonie Wałów Chrobrego oraz zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej w ramach wydarzenia „Piknik nad Odrą”.

Organizacja ruchu:

  • 10.05, godzina 5:00 do 13:05, godzina 4:30 zamknięcie następujących ulic: Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna ( na odcinku od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski )
  • 10.05, godzina 18:00 do 13.05 do godziny 4:30 zamknięcie Wałów Chrobrego.

Komunikacja miejska:

  • W dniach od 10.05 do 13.05, godz. 4:30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej nr 6 oraz linii autobusowej nr 526
  • Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
  • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
  • Linia autobusowa – 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jaz. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski
  • Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem według normalnego rozkładu jazdy.W kierunku Urzędu Miasta: od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Tadeusza Mazowieckiego – Starzyńskiego – Zygmunta Starego – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków ,,Admiralska’’ i ,,Urząd Wojewódzki’’. Przystanek ,,Starzyńskiego’’ zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy, autobusy zatrzymywać się będą na przystanku w kierunku Pargowa.W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie – i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Utrudnienia 11.05 związane z organizacją „Kontrapunktu”.

  • godzina 11:45 – 13:30. Przemarsz uliczny następującą trasą: al. Piastów, ul. Jagiellońska, pl. Zamenhofa, pl. Lotników.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie