Piknik nad Odrą

10:00

Kiedy

12.05 - 13.05.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Wały Chrobrego
ul. Jana z Kolna
Szczecin

Piknik nad Odrą

„Piknik nad Odrą” to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny, a ponadto daje możliwość degustacji rozmaitych przysmaków. To doskonała okazja dla osób szukających rozrywki i inspiracji do wyjazdów turystycznych.

Atrakcje i goście:

 • Targi Turystyczne Market Tour

W alejach targów Market Tour swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy. Targi Market Tour to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop, jak i krótki wypoczynek.

 • Wielkie Gotowanie – Brandenburgia

W tym roku ugotowana zostanie tradycyjna zupa ziemniaczana przygotowana przez Region Partnerski – Brandenburgię, najbliższych niemieckich sąsiadów Szczecina, od lat prezentujących swoją ofertę turystyczną na Market Tour. Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

 • Unity Line

Lider na rynku cargo, jeden z największych bałtyckich armatorów, którego promy łączą Polskę ze Szwecją. Unity Line transportuje głównie ładunki oraz samochody ciężarowe, lecz jego oferta na przewozy pasażerskie dostosowuje się do wysokich wymagań klientów. Za cel Unity Line stawia sobie przede wszystkim komfort podróżujących.

 • Miasto Goleniów

Przedstawiciele miasta Goleniów przedstawią ofertą turystyczną tego pięknego miasta, ochoczo będą zapraszać na cykl tegorocznych imprez związanych z 750-leciem Goleniowa. To właśnie w tym mieście odbędzie się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Goleniów Athletics Park. Będzie to niepowtarzalna szansa na zobaczenie gwiazd – nie tylko polskich, ale również europejskich. 10 dni później odbędą się oficjalne urodziny Goleniowa, podczas których mieszkańcy miasta zostaną poczęstowani tortem. Dodatkową atrakcją będą koncerty znanych polskich gwiazd, np. Sylwii Grzeszczak oraz Andrzeja Piasecznego. Poza sportem i muzyką, Goleniów z końcem sierpnia zamieni się w teatralną stolicę! Z okazji goleniowskiego festiwalu „Ludzka Mozaika“ zjadą się tu artyści z całego świata.

 • Puszcza Barlinecka

Będzie można spotkać się z Królową Puszczy Barlineckiej, która pojawi się w towarzystwie bogini Moriany, oraz zapoznać się z ofertą Europejskiej Stolicy Nordic Walking w zakresie aktywnego wypoczynku.

 • „Odpoczywaj na wsi”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska „Odpoczywaj na wsi”, gdzie można będzie zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów Turystyki Wiejskiej. Odwiedzający stoisko będą mogli aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

 • Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic

Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów regionalnych m.in. z Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków. Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

 • Festiwal Smaków Food Trucków

Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. Hasłem przewodnim będzie „Slow Food“, by propagować jedzenie bez pośpiechu.

 • Finał XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Festiwal organizowany jest przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego celem jest gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów. Każde danie konkursowe musi być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z danym regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych w regionie. Dania będą przygotowywane na piknikowej scenie. Do zdobycia w konkursie są nagrody rzeczowe oraz gwarancja dobrej zabawy i świetnej atmosfery.

 • Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych orginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

 • Piknikowa estrada

Odbędą się występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę rockową, bluesa oraz muzykę klubową i elektroniczną. Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy. Na scenie zobaczymy teatr z Brandenburgii oraz liczącą sobie 50 osób Orkierstrę Policyjną. Nie zabraknie naszych lokalnych gwiazd! Jedną z nich będzie zespół LORD – Sound of Queen. W repertuarze zespołu znajdują się największe przeboje grupy Queen oraz Freddiego Mercury’ego. Dodatkowo zespół podczas koncertu wykonuje znane rockowe ballady z lat 80. takich wykonawców jak : Bon Jovi, TOTO, Whitesnake, Van Halen, Cutting Crew, Prince, czy Tina Turner. Scena na chwilę zmieni się także w parkiet, na którym pojawią się tancerze wykonujący układy dancehallowe czy hip-hopowe oraz pokazy cheerleaderskie.

Źródło: Organizator

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

***

W związku z weekendowymi wydarzeniami, które będą odbywały się w naszym mieście, informujemy o zmianach w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Piknik nad Odrą 2018 – obędzie się odbywał na terenie ul. Wałów Chrobrego i ul. Jana z Kolna w dniach 12- 13 maja. W związku z tym nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej 6 oraz linii autobusowych 70 i 526. Zmiana trasy linii nastąpi dnia 11 maja od godz. 17:00 do dnia 14 maja do godz. 4:30.

Komunikacja miejska

 • Linia 6 kursowanie linii zostanie zawieszone,

 • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16, kursująca na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego dalej Bramę Portową – Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois, do przystanku „Dubois”, dalej trasą linii 6 do Gocławia wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursowania co 12 minut

 • Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski. W kierunku do Polic uruchomiony zostanie przystanek na ul. Matejki na wysokości Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, a w kierunku Dworca Głównego, uruchomiony zostaje przystanek w zatoce na Pl. Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

 • Linia 70 od 11 maja od godz. 17:00 kursować będzie w kierunku Urzędu Miasta objazdem przez ul. Wyszyńskiego – Niepodległości – Pl. Żołnierza Polskiego – Matejki – Pl. Rodła i dalej swoją trasą. Pominięte zostają przystanki: Admiralska, Urząd Wojewódzki, Starzyńskiego. Uruchomiony zostanie przystanek na ul. Matejki, na wysokości Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Przystanek „Wyszyńskiego” przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego.

W kierunku Kamieniec autobusy kursują trasą: Pl. Rodla, Wyzwolenia, Pl. Żołnierza, Farna, Sołtysia, Wyszyńskiego, Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą. Przystanek Starzyńskiego zostaje przeniesiony do zatoki na Pl. Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Nieczynne przystanki: Teatr Współczesny, Jarowita. Autobus kursuje wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu

Od 11 maja od godz. 17:00 do 14 maja do godz. 4:30 wyłączone z ruchu będą ulice Komandorska, Admiralska oraz Jana z Kolna na odcinku od Kapitańskiej do Bulwar Piastowski.

Źródło: ZDiTM