Piknik na Arkonce

09:30

Kiedy

21.05 - 21.05.2017
godz.: 09:30

Gdzie

Kąpielisko Arkonka
Arkońska 30A
Szczecin

Kategorie


Podsumowanie piątej już edycji akcji Szczecińskie Magnolie (rozdawanie magnolii rozpocznie się w samo południe)

Co należy zrobić by dostać piękną sadzonkę magnolii? Przyjść w niedzielę na Szczecińską Majorkę. Następnie przy stoisku odebrać kartę wiedzy, z którą należy udać się po pieczątki. Dostaniemy je, po odpowiedzi na proste pytania, przy jednym z kilkunastu stoisk organizacji związanych z ekologią. W samo południe wystartuje rozdawanie roślin – w zamian za wypełnioną kartę.

W międzyczasie dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: będą konkursy, zabawy, poczęstunek, malowanie twarzy. Na miejscu pojawią się policjanci, strażacy, ratownicy WOPR.

Piąta edycja akcji szczególna jest z kilku powodów. Dzięki współpracy Zakładu Usług Komunalnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie mieszkańcy otrzymali już 2 tysiące sadzonek magnolii. W niedzielę rozdanych drzewek będzie już 2500. Podczas tegorocznego wydarzenia, które zainaugurowane zostało w ubiegłym tygodniu posadzonych zostanie 11 rekordowo dużych, bo ponad czterometrowych magnolii: przy ulicy Odrowąża znajdzie się pięć, sześć posadziły już dzieci na zieleńcu przy ulicy Krakowskiej. W tym również miejscu ustawione będą, po raz pierwszy w związku ze „Szczecińskimi Magnoliami” ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Łącznie tylko na terenach miejskich, w różnych charakterystycznych punktach Szczecina, przybyło przez wszystkie edycje ponad 100 kwitnących już drzew.

Źródło: Organizator