Perseidy 2018 – obserwacja spadających gwiazd

21:00

Kiedy

12.08 - 12.08.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Psia Polana - Park im. J. Kasprowicza
ul. Piotra Skargi
Szczecin

Kategorie


Zlokalizowanie wydarzenia na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza nie jest przypadkowe. To dostatecznie zacienione miejsce umiejscowione w centrum miasta, co w przypadku obserwacji perseidów ma wielkie znaczenie. Fani astronomii z PTMA zachęcają wybrać się na „Polanę” z kocami, leżakami i dobrym nastrojem! Przy sprzyjającej pogodzie, spadek meteoru będzie można podziwiać nawet co minutę!

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną także filmy dotyczące zagadnienia meteorów oraz prowadzone będą mini-prelekcje tematyczne. Muzycznie imprezę wypełni Zombie z KanapaTripping (space-ambient).

Orbita perseidów, którą możemy podziwiać jest jedną z najbardziej regularnych rojów przecinających się co roku z orbitą ziemską w dniach 17 lipca – 24 sierpnia. Zjawisko to związane jest z kometą 109P/Swift-Tuttle, której pozostałości spalają się w ziemskiej atmosferze wywołując zjawisko „spadających gwiazd”. Apogeum roju obserwuje się pomiędzy 12 i 13 sierpnia. W sprzyjających warunkach obserwacyjnych można się ich spodziewać nawet do 100 na godzinę.

Źródło: Organizator