PEKAO Szczecin Open

12:00

Kiedy

11.09 - 17.09.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Ziemne korty
al. Wojska Polskiego 127
Szczecin

PEKAO Szczecin Open

We wrześniu tego roku na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie będzie miała miejsce jubileuszowa, już dwudziesta piąta edycja Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Organizatorzy męskiego challengera ATP dołożą wszelkich starań, aby raz jeszcze potwierdzić, że szczeciński turniej bezsprzecznie należy do absolutnej światowej czołówki.

Wypracowana renoma oraz bardzo wysoki poziom organizacji sprawiają, że Pekao Szczecin Open bardzo często jest porównywany z imprezami ATP World Series i dzięki temu gości co roku wspaniałych tenisistów z całego świata. W stolicy Pomorza Zachodniego grali między innymi Nikołaj Dawidienko, dwukrotny mistrz olimpijski Nicolas Massu, David Ferrer, Gael Monfils, Richard Gasquet, Michaił Jużny, Pablo Carreno Busta i Nicolas Almagro. Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka. Dwanaście miesięcy temu zwyciężył Włoch Alessandro Giannessi, który pokonał w finale Niemca Dustina Browna, czyli mistrza szczecińskiego challengera z roku 2014.

Pekao Szczecin Open to także bardzo ważna impreza dla wszystkich tenisistów z Polski. To właśnie tutaj pierwsze kroki w swoich profesjonalnych karierach stawiali między innymi Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg czy Marcin Matkowski. A to nie wszystko. W Szczecinie wielokrotnie grali też przecież inni nasi rodacy – między innymi Łukasz Kubot, który dwukrotnie był w półfinale, Michał Przysiężny, czy młodzi Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

O tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z wyjątkowym charakterem świadczy nie tylko tenis. Urok stanowią ocienione korty w willowej dzielnicy Szczecina, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle. Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach. Na tenisowym festiwalu gościli między innymi Urszula Dudziak, Eb Davis, Grzegorz Turnau, Renata Przemyk, Kapela ze Wsi Warszawa czy Ewa Bem, którzy swoimi widowiskowymi występami wprowadzali publiczność w wyjątkowy klimat i uświetniali wrześniowe wieczory na kortach.

Impreza, od wielu lat wspierana przez głównych sponsorów, czyli Bank Pekao SA oraz Miasto Szczecin, ma od tego roku powiększoną pulę nagród (150 tysięcy dolarów + hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla graczy), co jeszcze ugruntuje jej pozycję w elitarnym gronie absolutnie najlepszych challengerów na świecie. Cieszy, że także tenisowi kibice, z roku na rok, pozytywnie odbierają szczeciński turniej i odwiedzają korty w coraz większej liczbie. W edycji 2016 pobity został rekord frekwencji – mecze obejrzało ponad 25 000 miłośników „białego sportu”

Czas spędzany na kortach, to także cały szereg imprez, które rokrocznie towarzyszą turniejowi. Tenisowa rywalizacja artystów, turniej VIP czy Kids Day (wyjątkowy dzień, w trakcie którego najmłodsi adepci tenisa mają szansę rywalizować na korcie z uczestnikami Pekao Szczecin Open) to tylko niektóre z planowanych za każdym razem atrakcji.

O wysokim poziomie organizacji turnieju świadczy także wiele nagród zdobytych przez lata, w tym tak prestiżowe jak ATP Challenger Award dla najlepszego turnieju challengerowego na świecie czy tytuł Najlepszej Imprezy Sportowej w Polsce w tradycyjnym plebiscycie Przeglądu Sportowego.

W tym roku tenisowe emocje podczas jubileuszu Pekao Szczecin Open przeżywać będziemy pomiędzy 11 a 17 września.

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator