Pekao Szczecin Open 2019 i Tennis Music & Art Festival

10:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

09.09 - 15.09.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Bilety na poszczególne dni meczy tenisowych: 30 zł normalny, 15 zł ulgowy; Koncerty od 60 zł

Gdzie

Różne miejsca Szczecina
Szczecin
Szczecin

Pekao Szczecin Open 2019 i Tennis Music & Art Festival

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Dwudziesta siódma edycja Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Organizatorzy challengera ponownie planują potwierdzić, że szczeciński turniej należy do absolutnej światowej czołówki.

Renoma i wysoki poziom imprezy sprawiają, że Pekao Szczecin Open regularnie jest porównywany z imprezami ATP. W stolicy Pomorza Zachodniego goszczono już między innymi Nikołaja Dawidienkę, Davida Ferrera, Gaela Monfilsa i Nicolasa Almagro. Byli też mistrzowie z Roland Garros: Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka oraz zawodnicy, którzy obecnie znajdują się w czołówce rankingu ATP – Diego Sebastian Schwartzman, Pablo Carreno Busta, Lucas Pouille, Roberto Bautista Agut, Adrian Mannarino, Filip Krajinović czy Marco Cecchinato. W ubiegłym roku szczecińską widownię porwał Richard Gasquet. Utytułowany Francuz przez cały tydzień zachwycał zagraniami i w niedzielę zasłużenie sięgnął po tytuł mistrzowski tego wyjątkowego challengera.

Pekao Szczecin Open to także bardzo ważna impreza dla wszystkich tenisistów z Polski. To właśnie tam pierwsze kroki w swoich profesjonalnych karierach stawiali między innymi Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg czy Marcin Matkowski. A to nie wszystko. W Szczecinie wielokrotnie grali też przecież inni nasi rodacy – między innymi Łukasz Kubot, Michał Przysiężny czy  znajdujący się ostatnio w znakomitej dyspozycji Hubert Hurkacz.

Tennis Music & Art Festival to od wielu lat nieodłączny element turnieju Pekao Szczecin Open. Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach festiwalu muzycznego. W Szczecinie gościli już przecież między innymi Urszula Dudziak, Eb Davis, Grzegorz Turnau czy Ewa Bem, którzy swoimi widowiskowymi występami wprowadzali publiczność w wyjątkowy klimat i uświetniali wrześniowe wieczory na kortach. Czas spędzany na kortach, to także cały szereg imprez, które rokrocznie towarzyszą turniejowi. Tenisowa rywalizacja artystów, ekskluzywny bankiet czy Kids Day (wyjątkowy dzień, w trakcie którego najmłodsi adepci tenisa mają szansę rywalizować na korcie z uczestnikami Pekao Szczecin Open) to tylko niektóre z planowanych za każdym razem atrakcji. W tym roku festiwal zmieni swoją formułę. Biletowane koncerty pozwoliły na przyciągnięcie do Szczecina gwizdy polskiej sceny muzycznej. W mieście zagoszczą takie gwiazdy jak: Stanisława Celińska, Magda Kumorek i Tubias Trio, Włodek Pawlik Trio, Raz Dwa Trzy oraz Mariusz Lubomski z zespołem.

Szczegółowy program Pekao Szczecin Open 2019 i Tennis Music & Art Festival znajdziesz TUTAJ.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Pekao Szczecin Open