Paryskie klimaty w ProMediach

18:00
Pont des Arts

Kiedy

14.07 - 14.07.2017
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Kategorie


Paryskie klimaty w ProMediach

W dniu Święta Narodowego Francji zapraszamy do ProMediów na „Wieczór Paryski”. Gospodarzem spotkania będzie znany szczeciński architekt Tadeusz Szklarski ze stowarzyszenia Ambasada Kultury. Zebranym, zaproszonym przyjaciołom i czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, opowie o swoich tygodniowych peregrynacjach po Paryżu. Będzie miejsce na gawędę, pokaz slajdów, ale i na wspomnienia oraz uwagi zebranych, tych którzy we Francji już byli oraz zainteresowanych wyprawą i ciekawych tamtejszych realiów. Dyskusja podczas wieczoru będzie programowo miała charakter i klimat artystycznej bohemy, dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które zostawiły w tym mieście kawałek swego serca i zachęcamy do  wsłuchania się wzajem w paryskie wspomnienia.
W drugiej części spotkania przeniesiemy się z grupą wszystkich zainteresowanych w gościnne progi legendarnego lokalu „Sorrento”. Tego dnia w kawiarni, za sprawą właścicielki, Elizy Katarzyny Ostrowskiej, panować będą klimaty rodem z najlepszych wzorców paryskiej bohemy. Przez cały dzień rozbrzmiewać będzie muzyka francuska odtwarzana z niezawodnych płyt winylowych, wystrój oraz obsługa dostosują się do mody Paryża retro, goście też będą proszeni o stylizację ubioru stosowną do zaproponowanego klimatu. Przeprowadzony będzie konkurs na najlepiej ubraną osobę (uwaga, przygotowane zostaną nagrody!). Na przybyłych czekają też quizy i inne atrakcje, w rytm muzyki na żywo, do której może się przyłączyć każdy, komu w tylko sercu gra. Tak więc wieczór niezauważalnie przeistoczy się w niezapomnianą noc, a Szczecin, zwany Paryżem Północy, na tę chwilę w pełni zasłuży na tę nazwę.
Zapraszamy wszystkich chętnych, zachęcamy do przyniesienia płyt winylowych i liczymy na pomysłowość strojów. Wszyscy, którzy zechcą zaśpiewać lu zagrać na paryską nutę – będą mieli w „Sorrento” ku temu okazję.

/Wydarzenie dodane przez użytkownika/