Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej

12:00

Kiedy

04.05 - 05.05.2019
godz.: 12:00

Gdzie

Wyspa Grodzka
Ul. Tadeusza Wendy
Szczecin

Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej

W te dni plaża na Wyspie Grodzkiej stanie się ponownie doskonałą bazę dla spacerowiczów, a wieczorami zmieni się w prawdziwy beach bar z klubową muzyką i oprawą. Otwarciu sezonu Miejskiej Strefy Letniej to zawsze towarzyszą muzyczny koncert, kino pod chmurką oraz animacje dla całej rodziny.

Animacje i warsztaty dla dzieci:

W sobotę, 4 maja w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Flowup wraz ze swoją Akademią Surfera, gdzie pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie strefa trickboard z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku. Pierwszy dzień w Miejskiej Strefie Letniej będzie obfitował w aktywny wypoczynek, bo kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików / ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów Mały Inżynier Szczecin.

5 maja, w niedzielę, przez cały dzień w strefie animacji żeglarskich odbędą się ,,Gry Morskie”, w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morsea.

Wieczorne koncerty:

Po dniu pełnym sportowej zabawy zapraszamy na wieczorne koncerty. O 18:00 na scenie wystąpią Tragarze. A gwiazdą wieczoru będzie duet Rasmentalism, który na naszą scenę wyjdzie o godz. 20:00.

Atrakcje marynistyczne:

Drugi dzień naszego weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty z Polish Match Tour – Sailing World Cup. W niedzielę będziemy mogli śledzić zmagania jednostek w finale Szczecin Match Race, czyli regat polegających na serii wyścigów każdy z każdym. Regaty będą odbywać się na Odrze. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Regaty będą pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach nowego projektu Sail Szczecin – Żeglarski Szczecin.

Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej odbędzie się 4 i 5 maja w godz. sobota od 11:00 do 22:00, niedziela od 11:00 do 17:00.

Źródło: Organizator