Otwarcie Malowanego Placu Zabaw

12:00

Kiedy

06.11 - 06.11.2016
godz.: 12:00

Gdzie

TWORZĘ SIĘ (galeria sztuki dla dzieci i młodzieży)
pl. Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Kategorie


To już 12. odsłona projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” oraz kolejna przestrzeń twórcza realizowana w galerii TWORZĘ SIĘ. 

Instalacje i działania

Ogromne książki
Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Piotra Pauka (Mr Lump), znanego street-artowego twórcę, który przygotuje obiekt w formie, dużych, przeskalowanych książek, po których dzieci będą mogły się wspinać, chodzić, a nawet się w nich chować. Z książek wyrosną przestrzenne obiekty, które przeniosą odwiedzających na dach jednej ze szczecińskich kamienic.

Pop up in boxes
W malowanej przestrzeni znajdzie się papierowa instalacja „Pop up In Boxes” zaprojektowana przez architekt Edytę Waszak. To instalacja otwarta, przygotowana do współtworzenia przez uczestników warsztatów oraz gości odwiedzających galerię. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspaniałego świata przestrzennej ilustracji, do zabawy formą, ruchomymi elementami oraz do odkrywania zaskakujących obrazków i historyjek ukrytych w okienkach naszej ogromnej kartki-ściany.

Każdy jest twórcą
Każdy kto odwiedzi Malowany Plac Zabaw będzie mógł stać się twórcą nowej przestrzeni, zostając wg uznania malarzem lub konstruktorem, albo i jednym i drugim. Pop-up’owe instalacje będzie można potraktować jako inspirację do stworzenia własnych papierowych konstrukcji. Za pomocą papieru i kartonu oraz kilku przemyślanych cięć oraz zagięć będzie można stworzyć dowolną formę, budynek, a może nawet postać.

Malowanie piaskiem, podświetlany stół
W przestrzeni będzie też można malować piaskiem oraz bawić się w mieszanie kolorów na podświetlanym stole. Zadbamy również o piękne książki wykonane w technice pop up oraz najnowsze publikacje z ruchomymi elementami i okienkami.

Malowanie światłem
Od połowy grudnia w galerii będzie można malować światłem. W ramach festiwalu digital_ia, w przestrzeni galerii, powstanie praca, która zamieni latarkę w artystyczne narzędzie do tworzenia nowego rodzaju dzieł. Aby były to dzieła kolorowe trzeba będzie do światła dołożyć dźwięk. Warto zatem przy malowaniu śpiewać, aby w pełni wykorzystać potencjał świetlnego pędzla.

Źródło: Organizator