Olimpia gra kolędy

18:00

Kiedy

12.01 - 12.01.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Niezapomniana muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej „Olimpia” pod batutą Pawła Michałki.

W programie koncertu zabrzmią m.in. tradycyjne, znane wszystkim utwory, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzień jeden w roku”, „Gdy śliczna Panna” czy „Cicha noc”. Orkiestra Dęta „Olimpia” została utworzona w 1974 roku. Od czerwca 2015 roku funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia. Przez lata swojego funkcjonowania Orkiestra odnosiła sukcesy oraz zdobyła szereg nagród na festiwalach i konkursach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Odwiedziła liczne zakątki w całej Europie, m. in. Irlandię, Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Węgry, Szwecję, Litwę, Portugalię, Grecję i Belgię, dumnie reprezentując miasto Szczecin. Orkiestra występuje także na uroczystościach i imprezach miejskich, a także organizuje koncerty tematyczne dla szerokiej publiczności – szczególnie dla mieszkańców Szczecina.

Od początku 2018 współpracuje z Domem Kultury „13 Muz”. We wrześniu 2018 roku doszło do historycznej zmiany w dziejach zespołu. Z nazwy Orkiestry zniknął przymiotnik „Żeńska”, do formacji dołączyli pierwsi w historii grupy mężczyźni. Od tej pory Orkiestra Dęta „Olimpia” występuje w poszerzonym składzie.

Źródło: Organizator